Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A novellának milyen műfajai...

A novellának milyen műfajai lehetnek?

Figyelt kérdés

A város egyik iskolájában lesz egy novella/vers pályázat, és én jelentkeztem az előbbire. Csakhogy, nem igazán tudom, egy novellánál mi megengedett, mi nem. Mármint, milyen műfajai lehetnek? Mennyi szereplő kell maximum? Milyen lehet a vezetés (mert én naplószerűen tervezem, de nem tudom, azt lehet-e)? A terjedelme egy ilyen pályázaton mennyinek kell lennie, mennyi az optimális oldalszám?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. febr. 13. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

"Novella:


A novella olyan kisepikai műfaj, mely rendszerint egyetlen, rövidre fogott, de nagyon jellemző eseményt mond el. A történet gyakran hoz sorsfordulatot kevés és csak egy-két lényeges vonással jellemzett hőse számára. A műfaj fontos eleme a vezér- (vagy Boccaccio után sólyom-)motívum. A novellától megkülönböztetjük az elbeszélést, mely terjedelmében szabadabb, több és alaposabban jellemzett szereplőkkel dolgozik és tempója lassabb, tartalma oldottabb. Boccaccio idejében (XIV. század) az olasz novella szó újdonságot jelent, érdekes hírt, különös történetet."

2014. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Attól, hogy a wikipédiát idézem, nem lettem okosabb. Én konkrétan azt kérdem, hogy egy ilyen pályázati írásban mi a megengedett. Mármint, milyennek kell lennie (aki volt, az nagyon jól tudja, de én még nem voltam).
2014. febr. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!