Szmelcso kérdése:

Mit rajzoljak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek rajzolni, de sosem tudom h mit rajzoljak.

2014. febr. 5. 20:34
 1/2 Válasz Vilmos ***** válasza:
100%

Azt még fiatalon Te tudnád igazán eldönteni.

Persze függhet attól, hogy milyen indíttatásból csinálod. Ugyanis "csak úgy" rajzolni hosszútávon nem igazán célravivő.


Ha gyakorlásból rajzolsz, akkor keress valami olyan elképzelést, amiben vannak olyan figurák, tárgyak, képelemek, amiket még nem teljesen tudsz szépen és élethűen lerajzolni, vagy még nehezen megy. Ilyen volt pl. nekem az emberi kéz, élő alakok, ill. a kifejezetten térbeli elemek, különösen a gömb és a henger (azaz akkor még nem voltam tisztában az árnyékolással). Esetleg próbálkoz ilyesmikkel Te is. Egynéhány kósza ötletet mellékelek ezekhez:


♢ Férj és feleség szemben egymással, és a férj éppen egy ceruzával rajzolja a felesége arcát. (absztakt, hasonló ötlet, mint Leonardo rajza)

♢ Pillanatkép egy buszról, amint éppen le- és felszáll pár ember (a nézetet Te döntöd el)

♢ Rajzold le anyukádat, ahogy éppen varr neked egy ruhát.


Egy kifejezetten bonyolult feladvány, Salvador Dali nyomán (bár ez nem kifejezetten kezdőknek való, de kíváncsi lennék rá, hogy állsz neki):

♢ Rajzolj le egy szép lányt egy tengerparton, amint a hullámzó tengert a szélénél fogva felhajtja, mint egy paplanlepedőt.



Viszont ha meg nem gyakorlásból rajzolsz, akkor érdemes olyasmit rajzolni, ami vagy neked, vagy másnak jól jön valamihez. Értem ehhez kapcsolódva azt is, amikor valakinek ajándékkép rajzolsz valami olyat, miről tudod, hogy meghatja, de ezen kívül is lehet még praktikusan hasznosítani a tudásodat. Például nem tudom, hogy mit tudsz eddig a logókról, emblémákról, logótervezésről, de esetleg érdemes lehet ennek is egy picit utánanézni és foglalkozni vele.


Esetleg próbálkozhatsz könyvillusztrációkkal is : próbáld meg azt, hogy amikor elkezdesz olvasni egy regényt, novellát, mesét, elbeszélést, akkor miközben olvasod, minden ötödik oldalnál (ezt a számot persze nem kell kizárólagos jelleggel venni, lehet pl. egy rövidebb mesénél minden második oldal is) fogsz egy fél papírt, és kicsiben lerajzolod azt a jelenetet a történetből, ami az idáig legjobban megfogott - természetesen a saját elképzelésed szerint.



Vagy ha pl. most van időd, akkor ötletadásként nekem lenne egy személyes feladat, ami pont hozzám is vág:

Ti. engem most épp rádiószignálok megkomponálásával bíztak meg. Ha idővel elég sok ilyen ötletem gyűlik össze, amit meg is hangszerelek - és remélem párat majd el is fogadnak közülük - akkor szeretnék majd belőlük egy zenei CD albumot csinálni. És ehhez nekem pont jól jönne egy szabadkézzel rajzolt albumborító.

Valami olyasmi kéne nyílván, ami rádiós, meg ami kapcsolódik a hanghoz. Lehetnének benne hanghullámok, mikrofon, vagy egy kis zsebrádió, eseteg egy keverőpult - ha tudsz olyat rajzolni. Narancssárgás - sárgás árnyalatban képzelném el szívem szerint a dolgot. Ebből kéne egy olyan, ami elfér egy CD tok felületén.

Meg esetleg egy olyan, ami a korongon lenne, annak a rajza lehetne csak grafittal is, mert azt akkor glavíroztatnám.


Szóval ha tényleg szeretsz rajzolni és igényesen is tudsz, illetve tudsz szkennelni, akkor nagyon szívesen várnék tőled a leírtak alapján ötleteket albumtervhez! :D

2014. febr. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Amint elolvastam a kommented rögtön megfogott a borítókészítés. azért szivesen fogadok még ötleteket.
2014. febr. 6. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!