Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mikor beszélünk makettről és...

Mikor beszélünk makettről és modellról valamint mikortól mondhatjuk azt valamire, hogy terepasztal?

Figyelt kérdés
(Remélem nem rontottam el a kategóriát)

2014. jan. 25. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a makett (én makettezek) csak külsőleg, méretarányosan leutánzott mása az eredeti járműnek, építménynek. Tehát a makettet elkészíted és úgy marad, ahogy van. A modell pedig azt hiszem a motorizált változata a hobbinak, vagyis a repülőgépmakett nem tud repülni, de a repülőgépmodell már igen.

A terepasztalnak szerintem nincs különösebb ismertetőjegye, én amikor ezt a szót hallom, akkor általában egy legalább 1x1 méteres területre gondolok. Ettől kisebb meg talán már a diorámák közé tartozik.


Javítson ki bárki, ha tévednék.

2014. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán annyit tennék hozzá, hogy a dioráma lényege a részletes kidolgozottság, és ugyanúgy mint a makett-modell esetében ez a valóságos, vagy kitalált tárgy és környezet NEM MŰKÖDŐ kicsinyített élethű ábrázolása. míg a terepasztalnál ami általában nagyobb, az üzemszerű működés le utánzása az elsődleges cél. Mondjuk egy vasúti témájú terepasztalnál erős torzítások is alkalmazhatóak például a pályageometriát illetően (ívek kitérők sugara jelentősen kisebb mint méretarány szerint a valóságban lenne). Ez egy diorámánál nem megengedett.
2014. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

makett-kicsinyitett élethű másolat. nem mozog csak van

modell-kicsinyitett élethű másolat az eredetihez hasonló,vagy azt utánzó mozgással.

terepasztal-(álltalában)modell vasutnál alkalmazott terep modell/makett amin egy város,vidék,egyébb (részlet) található.

azaz egy repcsi egy mezőn nem terepasztal akkorsem,ha az 3nm.

de egy vonat ami körbemegy az asztalon amin van 1autóutas kereszteződés az terepasztal.

2016. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!