Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szeretném fejleszteni a...

Szeretném fejleszteni a fogalmazási készségemet! Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Szóval...

Sok ismerősöm meg van áldva nagyon jó fogalmazással. Már 6 éves korom óta szerepjátékozok interneten, egy internetes barátnőmmel. Ő nagyon szépen fogalmaz, sokszor ír Fanficeket(rajongói kitalált történeteket), számos "művét" olvastam, de én nem érem fel az ő szintjét... szeretném végre "meglepni" azzal, hogy na igen, velem is jól el lehet szerepjátékozni, és igenis, én is tudok valamit.

Nem mondanám azt hogy rossz a fogalmazásom, de sose jut eszembe semmi, kopár a fogalmazásvilágom. Lehet ezt fejleszteni, vagy ez egy adottság, amivel születni kell? Sok könyvet olvasok, tanulok belőlük, hogy jobban tudjak fogalmazni, de mindig elfelejtem a jó ötleteket xD Válaszokat nagyon megköszönném!!



2013. dec. 26. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írd be a keresődbe:


Nyelvi és fogalmazási készségek fejlesztése a Word 2002 programmal

2013. dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá némi adottság is, de rengeteget lehet fejleszteni. Az, hogy sokat olvasol, nagyon jó. Próbálj közben figyelni arra, hogy a részek, amiket szépnek tartasz, mitől olyan szépek.


Az ötletek elfelejtése ellen egyetlen dolog segíthet: jegyzet. Nem Word dokumentumba, hanem kézzel, úgy jobban megjegyzed- plusz bárhová cipelheted magaddal. (Nálam mindig van egy jegyzetfüzet. Szegény már úgy néz ki, mint ami mindkét világháborúban a vesztes oldalon állt, de hasznos.)


És ami a legfontosabb: semmiben nem lehetsz jó anélkül, hogy gyakorolnád, szóval írj! Sokat. Fanficet, sajátot, bármit. Eleinte borzalmasak lesznek, az első írásai a legnagyobb zseniknek is borzalmasak voltak. Kritikus szemmel kell nézni őket, és ha rájössz, mitől borzalmas, különösen sokat gyakorolni azt a bizonyos dolgot. Fejlődni fogsz, nagyon gyorsan, akár hónapról-hónapra, aztán egyszer csak elérsz odáig, hogy nem csak írni élvezed (mert az alap, hogy élvezd az írást, ne szenvedj vele), hanem olvasni is. És ez a legfontosabb, mások jó véleményére csak ezután kell ráhajtani.

Az előző válaszok is hasznosak persze, de tapasztalataim szerint a jó öreg "leülök és fogalmazok" módszernél nincsen jobb a fogalmazás fejlesztésére. ;)

Sok sikert!

2014. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a 3. válaszolónak, nagyon sokat segítettél :)) igyekszem fejlődni ^^
2014. jan. 6. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!