Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Falfestésnél hogyan lehet...

Falfestésnél hogyan lehet megoldani az árnyékolást?

Figyelt kérdés

konditermem falára akarok festeni egy képet, amiben van árnyékolt rész. Már festettem hasonlót, de abban nem volt árnyékolás így az ecsettel csak simán felfestettem.

Most ecsettel azt a részt nyílván nemtudom megcsinálni, vmi más ötlet? graffitisek segítsetek :D spray-t se nagyon tudok használni mivel szétszór! Én arra gondoltam, hogy valami "lyukacsosabb" rongyot akasztok a fal elé és úgy fújom rá a festéket spray-el mit gondoltok? vagy gondoltam még arra is, hogy elkenem újjal, de az nem a legjobb az egyenletlenség miatt.



2013. okt. 23. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg javasolnám a sfumato technikát (persze nem olyan szinten mint da Vinci, főleg hogy nem árulta el a titkát).


Az a lényeg, hogy körvonalak helyett ilyen átfedéssel füstösen elkenni a körvonalakat. Szerintem szürkével kell keverni azt a színt amit átfedéssel árnyékolnál. Bár nem ártana gyakorolni. Ha van pénzed, vegyél egy gipszkarton táblát amin gyakorolsz.

2013. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
meglehet csinálni ecsettel is úgy hogy akkor kezded az árnyékos részt festeni amikor az ecset sörtéiből kifogyott a festék és csak kevésbé fog, festékszóróval pedig úgy lehet megoldani hogy távolról fújod a falra, ha fröcsköl akkor szar festékboltos kannád van és a capen(szórófejen) is sok múlik. Van még egy opció ami kicsit más de nagyon jól néz ki, az hogy az árnyák részeket matton sötét vagy középszürkére töltöd. Amit irtál rongyos megoldás szerintem hülyeség de akár azis működhet ha ögyes vagy, a lényeg hogy akármelyikkel próbálod mindenképp gyakorolj, kisérletezz valamin, ne egyből a falon próbáld
2013. okt. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy jó lenne tudni mit festesz, úgy könnyebben tudnánk segíteni :)
2013. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2013. okt. 25. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!