Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A tumbr hogyan működik?...

A tumbr hogyan működik? Hogyan tudom szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem jó helyre írtam, ezért bocsi, de talán ez volt a legmegfelelőbb kategória.

2013. szept. 24. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan mire vagy kíváncsi, de megpróbálom nagyjából elmagyarázni.

Van a saját blogod (lehet több is, de kezdetnek egyet ajánlanék). Bekövetheted más emberek blogját (jobb felső sarokban a Follow gomb) és akkor a dashbardon - az a kezdőlap, amikor bejelentkezel- látod majd a posztjaikat, ömlsztve. A kis kép az ikon, azt magadnak is be tudod állítani, azt fogják látni a posztjaid mellett.

Posztolásra két lehetőséged van:

-saját posztot teszel ki, ezt a kezdőlap tetején teheted meg a Test, photo, link, stb. ikonokra kattintva. Ezt azok látják, akik a blogodra mennek, vagy bekövették a blogodat, akkor az ő kezdőlapjukon is megjelenik.

-másoktól Reblogolsz. Ez a leggyakoribb mód rá, nekem szerintem minden posztom így születik. Ha megtetszik valami, kép, szöveg, videó, akkor a poszt alján lévő Reblog gombra (olyasmi, mint az újrahasznosítás jel) mész, kihoz egy kis ablakot, és ott a kék Reblogra. Ha az Altot lenyomva tartod amikor az első Reblogot nyomod, automatikusan a blogodra kerül.

Figyelj arra, hogy ha tetszik egy kép, akkor ne mentsd le és tedd ki a te blogodra új posztként, hanem reblogold, így megmarad az eredeti tulajdonosa is.

A szívecske gomb a Lájkolás. Ezt nem látja senki, kivéve ha úgy állítod be a témádat, ezt magadnak csinálod, ha később meg szeretnél találni valamit, mert annyira tetszik.


A témáidat a saját blogodon a customize gombbal váltogathatod. Ott vannak alap témák, de külső oldalakról is szerezhetsz sokkal jobbakat. Amiket alapból felajánl az oldal, néha fizetősek, nem érik meg.


A tagok arra valók, hogy az emberek a keresőben könnyen megralálják a posztokat. Te is tagolhatod mint a saját posztjaidat, mint a reblogolásaidat.


A blogodon csinálhatsz oldalakat, amire bemutatkozást teszel fel, vagy külön kihozza a tagolt posztjaidat. Ezt elég nehéz elmagyarázni, de szerintem kezdetben meg lehet lenni nélküle, én kb. másfél év után kezdtem ilyenekkel foglalkozni.


Aztán van a queue, amit beállíthatsz, ha egy időre elmész otthonról, akkor pl. óránként kitesz egy posztot/reblogot, amit beállítasz. Ez se létfontosságú.


Remélem érthető volt, ha valami nem, akkor írj nyugodtan. :)

2013. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!