Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Álnévvel zaklat valaki faceboo...

Álnévvel zaklat valaki facebookon. Hogyan lehetne kideríteni, h ki az? Milyen IP-címről regisztrált/ír nekem.

Figyelt kérdés

feljelenteni nem akarom, mert nem fenyeget életveszélyesen, így szerintem max kiröhögnének a rendőrségen. Viszont tudni akarom, hogy ki ez a valaki. Vélhetően Álnévvel regisztrált facebookon, írogatott nekem, majd törölte magát. Nem tudom megnézni az adatlapját. Valahogy ki lehetne deríteni, hogy honnan regisztrált, milyen IP-címről? Az IP cím alapján van bármilyen mód, h megtudjam kinek a nevén van?


Esetleg van egy tippem, h ki tehette, de IP-címet nem, tudok, csak a címét és a nevét az illetőnek.

Kérem szépen, aki tud segítsen!



2013. szept. 2. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni kideríteni.

Nem látod a tagok IP címét. Ha tudnád is, csak az internetszolgáltató fér hozzá és tudja az IP-címet egy előfizetőhöz kötni. Ezt nem adják ki, kivéve ha feljelentés történik és bírói végzés kötelezi a szolgáltatót rá.

Te otthon, mint sima felhasználó nem férsz hozzá olyan adatokhoz amiből bármi kiderülhetne.


Ugyanakkor több módszer is van arra hogy az IP-t titkosítsák, így ha meg is tudnád szerezni a címet, az nem garantált hogy visszakövethető ahhoz az emberhez aki zaklat, mert neki a szolgáltatója egy másik címet oszt ki, csak nem azzal lép be az oldalra.


Az IP-cím birtokában sem tudhatod meg senki adatait, de még a tartózkodási helyét sem. Azok a szolgáltatások amik ilyenekre épülnek, csak becslést végeznek és tíz kilométereket is tévednek amikor egy címet megpróbálnak lekövetni.

2013. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az IP címek általában állandóan változnak (pénzért lehet fix címet szerezni, de az nem tudom kinek éri meg).

Az IP címből te úgysem tudnád kideríteni, hogy melyik gépről írtak, ha ráadásul olyan gép, amit többen használnak, akkor azt, hogy ki volt éppen a gépnél meg végképp nem.

Hogy lépett kapcsolatba veled?

Ismeretlenként? Vagy visszajelölted? Miért nem tiltottad le, ha zaklatott? Akkor kellett volna jelenteni.

De ha törölte magát, akkor már úgyis vége a zaklatásnak, ne törd ezen a fejed.

2013. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vett fel ismerősnek, csak küldött pár személyes levelet, h tud rólam dolgokat. Biztos, hogy ismer az illető, és úgy gondolom, h rosszat akar nekem. A név, amivel regisztrált teljesen ismeretlen számomra, de a levelek, amiket írt nagyon felkavaróak.


Van egy megérzésem, hogy ki lehet az, csak szeretnék bizonyosságot szerezni arról, h tényleg ő e a zaklató. A leveleket, amiket írt egymást követő napokon írta, de én nem vettem egyből észre. Kb 1 hete írta a leveleket, de csak tegnap tudtam elolvasni, de addigra már törölte magát.

2013. szept. 2. 17:15
 4/5 A kérdező kommentje:
És ugy gondolom, h jelentkezni fog még, csak más nevvel.
2013. szept. 2. 17:16
 5/5 anonim válasza:
Mi történt végül?
2015. dec. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!