Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a versről?

Mit gondoltok erről a versről?

Figyelt kérdés

Pár éve írhattam (most találtam meg az egyik füzetem hátulján :P) és gondoltam kikérem a véleményetek. Ne kíméljetek ;)



Szar az élet...



Szar az élet, de legalább nekem szar.

Élni, mint űzött vad, s vert kutya,

Tűrni, bírni mit a sors rám rótt,

Ez az mi nekem megadatott.

Így van, hazudni kár.



Nem siránkozom, nem búslakodom,

mert az nem lel enyhülést, vigaszt,

ki menekül, fut mint egy gyáva majom,

s várva várja, nem jön az enyhítő malaszt.

Így van, hazudni kár.



Látni suhanni életed értelmét,

majd átélni újra, s feledni szerencsét,

vágyni rá, hogy valaki segít, megvéd ...

oh, míly nehéz, míly csekély remény.

Így van, hazudni kár.



De élni kell, nincs megállás,

sorsom vár, s nem tűr halasztást,

megtartani az utolsó fogadást,

s hinni, hogy van még aki, ha mást nem,

jót mulat rajtad, s addig is felejti baját.

Így van, hazudni kár.



2013. jún. 2. 03:17
 1/2 anonim válasza:
Nekem nem tetszik. Nem fogott meg benne semmi, de ha jobban érzed tőle magad, hogy leírod, akkor szolgálhat jó célt - magadnak.
2013. jún. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kívánságod parancs, nem kíméllek:)


1. A cím


ugye, a kortárs versekben megfér a nem öncélú vulgáris szóhasználat is, ezzel nincs gond. Viszont címként egy olyan ordító közhelyet tettél,amit félrészegen mond az egyik kocsmahuszár a másiknak, miután elsorolta minden bánatát, és felzokog, mert ugye, sírva mulat a magyar.


"űzött vad, vert kutya"-elkoptatott, sablonszerű képek

tűrni a sorsot, a kiszabottat: oké, ez emberi, de ahogy megfogalmazod, abba semmi újszerű, költői nincs. Kábé a 19.sz-ban keseregtek így eleink.


Nem síránkozom, nem búslakodom: pedig ezt teszed a vers 80%-ban. Ráadásul úgy, hogy közben a jószándékú olvasó ásítozik az unalomtól.


Figyelem,jó hír! Egy kicsit pofásabbra gyúrva az utolsó versszak egész használható. Kimondottan tetszik ez itt:


megtartani az utolsó fogadást,

s hinni, hogy van még aki, ha mást nem,

jót mulat rajtad, (s addig is felejti baját.)-ez a zárójelbe tett fél sor már nem, itt már megint a 19. sz-ban járunk, vagy még előbb, a kuruc költészet korában, azt a szép selymes lódingját!

Szóval, nem vagy te egészen reménytelen figura, csak szedj magadra egy kis stílusérzéket!

2013. jún. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!