Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fotózással kapcsolatban, ti...

Fotózással kapcsolatban, ti milyen gyorsan fejlődtetek, mik a témáitok?

Figyelt kérdés

Lehet nem a legjobb kategória, dehát a fotózás hobbi, tehát szórakozás. Nekem mindenképpen. :)


8 éve kaptam az első digi gépemet, egy belépőszintű kompaktot. Ekkor mániámmá vált mindent rögzíteni, megörökíteni. Kicsi voltam, pontosan hetedikes. Az osztályom kvázi gúnyolt, amiért mindent lefotózok.

Két-három éven belül rájöttem, hogy ha már kattintgatok, kellene valami izgalmat is vinni bele. Ekkor békaperspektíva- és makró (izé, közeli) -mániás lettem. De fotóztam sötétben növényeket vakuval, pl. ezüstfenyő részlete látszik, szerintem érdekes, vagy diófa koronáját a törzsre rakott géppel.

Szóval egy-két érdekesebb képem lett.

Majd egymás után két Samsung kompakt került hozzám. Mindkettő jó volt. A második Samsung-gal, bár a márka itt lényegtelen ( :D ) indultam egy fotópályázaton a gimnáziumomban. Nem értem el helyezést, azt mondták, unalmasak a képeim, figyeljek oda, hogy fel kell dobni valamivel, és akkor jó lesz. :)

Köv. évben nem volt számomra megfelelő a téma.

Két évre rá viszont egy max. negatív expozíciókompenzációval, makró módban lefotózott izzóval harmadik helyezést értem el. Ezt érdekesnek tartom amellett, hogy örülök neki, mert igen színvonalas volt a verseny. (Lehet, hogy egyedi az ötletem? Nekem mániám fényforrásokat fotózni.)

Ezt követően - most - lehetőség nyílt egy komolyabb gép beszerzésére. Belépőszintű tükörreflexeset vettem, tervezek hozzá makróelőtétet illetve polárszűrőt venni.


Témáim a makró, parkok, városok főleg, de mindennapi tárgyaink is, persze nem mindennapi szemszögből. De lefotózom a kaját is.


Lényeg...

Ha már százezres gépet vettem, elkezdtem olvasgatni a témáról. Ha már olyan gépet veszek, amin minden beállítható, tudjam is, mi mit jelent. De ha már olvasgatok, akkor olvasgatok a gép működéséről, felépítéséről is. Baromi érdekes, tetszik. :)


Ezzel párhuzamosan elkezdtem színvonalas képeket nézegetni, olyan helyeken, ahova nem lehet akármit feltölteni.

A gimimben idén is volt pályázat - már nem oda járok -, hát mit mondjak, baromi színvonalas. Ahogy elnéztem, az iskola volt a téma. És... nagyon érdekes fotókat küldtek be.


Szóval nagyon megijedtem.

Nem tudom, tudok-e valaha olyan szintre fejlődni, amelyen a képeim egy része már komolyan ér valamit. Nem egy gimis fotópályázaton, véletlenül, csak mert ott, akkor a témám egyedi, hanem más fórumokon.


Amúgy tehetséges voltam rajzolásban, de lusta vagyok a mai napig, így nem fejlesztettem.

Van bennem némi művészi vér, érdekel a szem gyönyörködtetése.

Mivel türelmem nincs - varrogatok, de ritkán, és nem olyan jól, türelem hiányában - a fotózás a módja annak, hogy mégis kiéljem művészi vágyaimat.

Sétálni, témát keresni van türelmem, sőt, kicsi korom óta imádok egyedül sétálni, elgondolkozni. Tehát a fotózás ideális nekem.


Mégis... most nagyon meg vagyok ijedve.

8 éve fotózom, és még mindig elég kevés az érdekes témám, az érdekes képem.

Ha látom Rizsavi Tamást és a többieket Facebook-on, megijedek... Fogok-e tudni valaha is legalább negyedannyira a nyomdokaikba lépni?


2013. máj. 5. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, gyakorlás kérdése az egész. Igazából itt az a lényeg hogy olyan dolgokat örökíts meg amiket nem látni csak úgy a minden napokban, de az is elég jó ha egy mindennapi eseményt örökítesz meg, hogy járókelők járják a várost, az utcákat. Vagy kimész egy vízpartra, fotózód a kacsákat, vagy egy ismerősödet, különböző pozíciókba. Vagy különleges szép növényeket, építményeket, vagy bármit amiben látsz ihletet.

Ha esetleg egy kicsit betanulod a képeket szerkeszteni photoshoppal vagy más egyszerűbb programmal, ahol kiélesíted a képet, több fényt teszel bele vagy valami árnyalatot, vagy bármi mást, akkor lehetnek azok még szépek is.

Esetleg próbálkozz meg zivataros időkben a villámok fotózásával is. Ha ez a hobbid akkor csináld úgy ahogy szeretnéd, és ne akarj más nyomdokaiba lépni, mert lehet az lesz a kincs ahogyan egyedien csinálod a képeidet.

2013. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De nem úgy akarok más nyomdokaiba lépni...

Csak kitűnni, és nem csak úgy kattintgatni. Ennyit szeretnék.

2013. máj. 6. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Esküvő és portréfotós vagyok, lassan öt éve, hogy elhatároztam: "Én bizony fotózni fogok." Az elmúlt öt évben nem igazán volt hétvégém, vagy ünnepnapom, valamilyen munkához kapcsolódó tevékenységet szinte állandó jelleggel végeznem kellett, legyen az utómunka, fotózás, hobbifotózás, hogy legyen tartalom az oldalaimon, a FB oldal frissítése, blogírás stb...

Jelenleg ott tartok, hogy talán, de csak talán, idén eljutok addig, hogy az eddig erre elköltött kb. 3M Ft visszajön és elkezdhetek pénzt keresni (jövőre).

Közben elvégeztem egy OKJ-s képzést, igyekeztem figyelni olyan hazai és külföldi kollégák képeit akik inspirálnak, tutorialvideókat néztem és a fotográfia körül forgott az életem. A téma egyébként nem egyedi, a fotópályázatokon az unalomig ismételt giccset díjazzák (lásd villanykörte, egymilliárd fotós megcsinálta már). Az alapokat pedig már az elején el kellett volna sajátítanod. Az alap a kész képet befolyásoló tényezők ismerete nélkül csak kattintgatsz és néha szerencséd van. Tessék leülni és tanulni a technikai alapokat, kipróbálgatni és rájönni arra, hogy mi micsoda és mit hogyan befolyásol, ezek nélkül esélyed sincs.

2013. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A technikai alapokat most már elkezdtem, mikor már nem húszezres gépem van.


A villanykörte lehet, hogy a gimimben egyedi volt.

Más előző évben vízcseppel nyert. Szép volt az tényleg. Az is ott, akkor egyedi volt.


Igazság szerint tudom, hogy egyik se az.

2013. máj. 6. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!