Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy működik egy öntöltő...

Hogy működik egy öntöltő pisztoly?

Figyelt kérdés
Arra a részére lennek kiváncsi amikor a lövés elvégezve,és a hüvely ki repül.(Én arra tippelek eddig hogy a puskapor által termelt gáz erje ki repiti a töltényt és utánna hátra is rúg ami hátra tolja az egész szánt.) Egyébként szerintetek az öntöltősök vagy a revolverek a jobbak?
2013. márc. 30. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól gondolod.


[link]

2013. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor annyi hogy a gáz ereje hatra tolja a hüvelyt,azzal eggyüt tehetetlenségében hátra megy a szán,a hüvely ki repül,és mikor a szánt vissza tolja a helyre toló rugó be tárazza a következő töltényt.
2013. márc. 30. 14:13
 3/3 hun46y3 ***** válasza:

Nem egészen.

A lövéskor a gáz egy részét visszavezetik, ami egy dugattyú segítségével tolja hátra a szánt. A hüvely ez után repül ki, amikor a szán hátsó állásban van, hiszen akkor van "lyuk" a fegyveren, akkor tud kirepülni. Majd a szán a rugó miatt előre megy és ekkor kerül be az új töltény.


Szerintem az öntöltős, szekrénytáras pisztolyok ma már jobbak, mert több töltény fér egy tárba, variálhatóbb a fegyver kiegészítőkkel, de nekem speciel jobban tetszenek a revolver típusúak.

2013. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!