Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Death Note - az utolsó név...

Death Note - az utolsó név végén Ryuk miért is öli meg Light-ot?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az animében öli csak meg ha jól tudom . Mivel Ryuk megmondta az elején "Yagami , ha lejár az időd én magam leszek aki beírlak a saját halállistámba"
2013. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a mangákat preferálom, az animét csak egyszer láttam, így csak a manga alapján tudom elmondani.

Szóval mikor Ryuk először megjelenik Lightnak és elmondja a szabályokat, amibe az is beletartozik, hogy a halállistát használó ember nem kerül se a mennybe, se a pokolba, illetve, ahogy az előző válaszoló is mondta, a lista eredeti tulajdonosa, pontosabban aki az emberi világba "ejtette" a listát, jelen esetben Ryuk, fogja a nevét beleírni a halálakor.

Szóval úgymond a végjáték során, mikor Light kifakad és elborul az agya, ugye Matsuda beleüríti a tarát, Light rákiált Ryukra, hogy öljön meg mindenkit, erre ő viszont Light nevét írja bele, ahogy az elején is megmondta. Bár ahogy az elején is mondtam én a mangákat részesítem előnyben, animés befejezés jobban tetszett. Azzal, ahogy ott fut a gyártelepen és úgymond elmegy a múltbeli önmaga ellen. Végülis ennyi a lényeg.

2013. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az egyetlen anime aminek (történetileg) a Live Action-ja jobb mint az animéje . Én nem voltam oda Near-ért meg a másik 2-ért , L volt az igazi sokkal erősebb lett szerintem az első fele az animének .
2013. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben én is egyetértek, bár nekem az utolsó pár rész/fejezet nagyon bejött.
2013. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi elfelejtettem beleírni hogy a filmre gondoltam xD bocsi:D
2013. febr. 28. 21:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A film egy sz@r. De abban ha jól emlékszem azért öli meg, mert Lightot börtönbe zárták volna és akk mindegy ha meghal, mert már nem tudja Ryukot szórakoztatni.
2013. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem egészen erre vonatkozik az eredeti kérdés, de meg kell jegyeznem, hogy az animében a második és az utolsó válaszoló okfejtése egyaránt elhangzik. Másrészt szerintem nem muszáj mindent ennyire szó szerint értelmezni. Az, hogy Ryuk felírta Light nevét, voltaképpen utalhat egyfajta törődésre, elvégre az életfogytiglantól kímélte meg vele. Én legalábbis így látom, akár ezt is tekinthetjük magyarázatnak (hiába állítják sokan, hogy "cserben hagyta", erről szvsz szó sincs).
2013. márc. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Ez nem a kérdéshez tartozik, de az utolsó kommentelőnek:

Az én meglátásom szerint Ryuk nem hagyta sem cserben Light-ot, sem pedig törődést nem mutatott iránta. Ő egy Halálisten, ennyi az egész. Ahogy én az anime/film történetét figyeltem, Ryuknak mindegy volt, hogy ki hal meg és ki marad életben, csupán csak szórakozni akart egy jót. Hiszen mi más lenne egy Halálisten számára a szórakozás, ha nem ez. Szerintem egyáltalán nem számított neki Light, csak csinálta a műsort a fiú és ez tetszett neki. Elvégre, ha bármit is ért volna Ryuk számára Light, akkor megmondja neki L valódi nevét - Ő végig tudta/látta a nevét -, bár nem tudom, lehet erre is van valami szabály a világukban, hogy nem adhatják ki az emberek nevét csak a Halálisten szemét adhatják oda "egy fél életért" cserébe.

Light csak egy ember, aki egyszer meghal, esetünkben börtönbe kerülne, így Ryuk már nem lelne benne mulatságot. Minél hamarabb végezni akart vele, hiszen nem kötötte hozzá semmi és nem is számított neki semmit egy ember élete - egyel több vagy kevesebb.

Mondjuk lehet sokféleképpen értelmezni Ryuk cselekedeteit, érdekes egy figura.

2013. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!