Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ismeritek ezt a képet? (FELPON...

Ismeritek ezt a képet? (FELPONTOZOK)

Figyelt kérdés

Lehet nem jó a ketegória de nem tudom mibe kellett volna raknom.Szoval keresek egy képet ahol volt egy téglalap egy négyzethálód lapon és felosztottuk 3 vagy 4 részre és mikor összeraktuk újra egy négyzet alakba nem ugyanannyi négyzetből állt a test mint az előző alakjában.Olyasmi mint ez a háromszög: [link]

Meg még érdekelnének más matematikai érdekességek.



2013. febr. 9. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg arra gondolsz, hogy például 15 négyzetre (3x5) bontottátok fel, és megpróbáltátok ezekből a négyzetekből kirakni a 4x4-es négyzetet, de nem sikerült. Ez azért van, mert azonos kerületű téglalapok közül annak a legnagyobb a területe (ha a téglalap oldalai a és b), amelyikre a-b közelebb van a 0-hoz. Ez a négyzetre igaz a leginkább, mert ott a-b=a-a=0.


Speciálisan arra a példára, amit adtam, egy azonosságot tanultatok. Legyen a négyzet oldala a, ekkor a területe a^2. Most ennek a négyzetnek csökkentsük az egyik oldalpárját 1-gyel a másikat növeljük 1-gyel, ekkor a területe: (a+1)(a-1)=a^2-1


Ebből is látható, hogy a 4x4-es négyzet nem rakható ki a 3x5-ös téglalap négyzeteiből (1-gyel kevesebb van).

2013. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem nem erről van szó. Én egy képet keresek.Volt egy négyzet felosztották asszem 4 részre és mikor összerakták másféleképpen akkor nem ugyanannyi kis négyzetből állt mint azelött.
2013. febr. 10. 19:39
 3/3 A kérdező kommentje:

Már mind1 megkaptam, erről volt szó:

[link]

Erre esetleg valami magyarázat?

2013. febr. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!