Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki látta a Bivaly-szuflé...

Valaki látta a Bivaly-szuflé című színházi előadást? Hogy tetszett?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 20:30
 1/2 Anders Jensen válasza:

Egy az egyben lopás! Szégyelljék magukat mind! Még hogy Parti Nagy Lajos kifejezetten a színészekre írta! Nevetséges! Szó szerint! Minden karakter pontosan úgy viselkedik, mint a Gengszterek fogadója című eredeti filmben!


[link]


Le lett fordítva, egy pasi meleg lett, meg magyarul beszélnek benne a dán helyett. Aki a filmet látta, ne nézze meg a darabot, nem érdemes, aki nem látta még a darabot, inkább a filmet nézze meg, sokkal jobb, humorosabb és komolyabb is!

2013. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Anders Jensen válasza:

Idézet:


[link]


Parti Nagy Lajos az új műről:


– Hogyan született a darab? Kinek a fejéből pattant ki az alapötlet?

– Ezer éve ismerjük egymást Mucsi Zoltánnal és Scherer Péterrel, de korábban soha nem dolgoztunk együtt. Aztán egyszer csak eszükbe jutott, hogy milyen jó lenne, ha írnék nekik egy „gengszteres” darabot. Az ötletadó a Gengszterek fogadója című nagyszerű dán film volt, amit megnéztem, !!!!!!!de aztán nem is igazán használtam fel.!!!!!!!!!! A Bivaly-szuflé és a film között minimális a hasonlóság. Amikor elkezdtem írni a darabot, még magam sem tudtam, mi kerekedik belőle, aztán lett öt csetlő-botló gengszter, akik egy lepukkant fogadót akarnak felújítani Bivalybercecen, az ukrán-osztrák határon.


Nézze meg a filmet mindenki, aki sajnálatos módon eddig látta a darabot, és döntse el a "nem is igazán használtam fel" valóságtartamát! A darab megtekintésére senkit nem buzdítok, nem...



Teljesen azonos a történet a dán filmmel, felháborító, hogy valahol azt írják, hogy az eredetiből szinte semmi nem maradt. AZ igazság inkább az, hogy szinte semmit nem írt át!

2013. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!