Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki segít? Történelem...

Valaki segít? Történelem szorgalmi, évtizedbe -évszázadba átváltani, számomra ez fontos? Aki érti ezt segít?

Figyelt kérdés

Átváltás :

ie.81 század : évezred :

Kr.1707 század : évezred :

1825 század : évezred :

Kr.e 752 század : évezred :

i.e 1422 század : évezred :

__________

Két időpont között hány év telét el ?

Kr.e 226-Kr.u7

Kr.e 101-Kr.e1000

Kr.u 7-Kr.u 107


Köszönöm szépen előre is a segítséget! (:


2012. szept. 12. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A két időpont különbsége egy sima kivonás vagy összeadás.

226+7 év = x

1000-101 év = x

107-7 év = x


A századoknál annyi bonyolítás van, hogy minden századhoz hozzáadsz egyet, ahol százas érték van (mivel az első száz év az első század, nem pedig 100-tól kezdődik). Az ezredeknél ugyanígy van 0-1000 között van az első ezred, onnantól mindig hozzáadsz egyet. Pont ezért vagyunk a 21. században és nem a huszadikban, mert az első század 0 és 100 között volt, nem pedig száztól kezdődve.

Ha helyetted csinálják meg a feladatot, akkor nem fogsz tanulni belőle, de itt az első példa, hogy értsd:


i.e 81: mivel az első száz évben van, ezért az első század. Mivel az első első évben van, ezért az első ezred is, és mivel időszámítás előtt van, ezért negatív. Vagyis: -1. század és -1. évezred (vagy kr.e. 1. század/évezred).


1707: mivel nullától számolva a "17" a 18. elem, ezért a 18. század. Mivel az ezres évek nullától számolva a második egységek, ezért ez a második évezred.

2012. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítségedet :))

de pontosan a megoldást le tudnátok írni .. mert nekem ez egy úgymond "segítség" .. ((: le írom azt egy lapra amit én számoltam .. meg amit ti számoltatok .. :))

2012. szept. 12. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!