Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi lehet a megoldás? Van egy...

Mi lehet a megoldás? Van egy xperia x8-am. TÖBBI LENT.

Figyelt kérdés
Mikor felmegyek a marketre, és le akarok tölteni valamit, kiírja, hogy nincs szabad hely. Hozzátenném, hogy 2G memória kártyám van, és eddig kb 5 játékot tudtam letötleni, szóval az lehetetlen, hogy memória kártyára rakná rá őket. Hogy tudnám áthelyezni oda?Válaszokat előre is köszi.

2012. júl. 17. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Alap esetben a belső memóriára rakja, ami kb 200mega és alapból is sok el van foglalva belőle.


Az X8-asra gyárilag 2.1-es android rendszer van, ami nem engedi, hogy a memóriakártyára telepíts alkalmazásokat. Így vagy beéred ezzel, vagy lecseréled a rendszered.


Két megoldás létezik:

1. Létrehozol egy formázott részt a memóriakártyán (pl 300mega), amit fel tud ismerni a teló belső memóriaként, ehhez app2sd használata szükséges. Tehát ugyanaz marad a rendszer, csak a memóriakártyán lesz egy olyan rész, amire azt hiszi, hogy a belső memória


2. Egy újabb "főzött" romot raksz a telefonra. Az újabb romoknál már van lehetőség memóriakártyára való telepítésre. Ezenkívül támogatják a dualtouchot (kétujjas nagyítás) és fejlesztések/javítások vannak a romban.


Én mindenképp a második verziót ajánlom, az első sem egyszerűbb és kevesebbet nyersz vele...


Nekem GingerDx 2.3.7-es (V025) rom van fent jelenleg.


Ezt az oldalt mindenképp ajánlom:

[link]



Itt vannak romok (és az első hozzászólásban kiemelve egykét link ami neked fontos lehet)

[link]


Amúgy a lépések nagyjából ezek:

0. Telefon driverének telepítése a számítógépre

1. Telefon rootolása (rendszergazdai jogok megadása)

2. Rootexplorer vagy más root jogokkal bíró filekezelő feltelepítése

3. Xrecovery telepítése (ezzel lehet majd az új romot feltelepíteni - régebbi romok esetén!)

4. Clockworkmod feltelepítése - újabb romok telepítésére szolgál


Nagyjából ennyi, ajánlom olvasgass kicsit, amiket írtam. Nem nagy dolog, sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint amilye valójában.


Ha bármi gond van, akkor a SEUS-sal (sony ericsson update service) bármikor visszalehet rakni a gyári 2.1-es szoftvert. Így ha valamiért visszakell vinni szervízbe, visszarakod a régi rendszert és beviheted, nem vész el a gari. Remélem segítettem.

2012. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nekem bonyolult, de majd az egyik barátnőmet megkérem, hogy segítsen. Ő jobban ért az ilyenekhez. Köszönöm.:) ment a zöld:)
2012. júl. 20. 04:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!