Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van olyan idézet, amiről azt...

Van olyan idézet, amiről azt gondolod, hogy rólad szól? : ) Vagy ha nem is, valamiért nagyon megfogott?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szinte az összes junkies szám. mert én is úgy látom a világot.
2009. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"... ezeket szavakkal elmondani nem lehet. Megpróbálták, de nem sikerült. Ez egyébként minden nagy élményünkkel így van. Nem tudjuk kimondani. Szerelmes vagyok, nem eszem, nem alszom, elvarázsolt állapotban élek, szárnyalok a boldogságtól, öngyilkos akarok lenni, megszépülök, lefogyok, olyan vagyok, mint egy őrült - s azt mondom a kedvesemnek: "Szeretlek!" ... Mi ez?! ... Mi az, hogy "szeretlek"? Hol van ez a szó ahhoz képest, amit élek? Sehol! Méltatlan a valósághoz! ... Nem kellett volna kimondani! Nem kevesebbet mondtam vele, hanem valami egészen mást! Semmit. Azt kellett volna mondani, hogy őrült vagyok, benned akarok élni, fáj, ha nem látlak, félek tőled, egyszerre vagyok kétségbeesett, alázatos, hatalmas, rémült, boldog, nyomorult ... A sejtjeim is szomjaznak rád ... Azonnal meg akarok halni, és örökké akarok élni veled! ... De hol jön ehhez a szó, hogy "szeretlek" ?!

Ami a lélekben egy egész világ, az kimondva egy kopott, értéktelen jel." Müller Péter


Kicsit hosszú, de én amikor először olvastam nagyon meghatott :D emiatt olvastam el az egész könyvet.

2009. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszélsz, nevetségesnek érzed magad, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak - amíg a fejedben vannak, határtalannak tűnnek, de kimondva jelentéktelenné válnak. Ám azt hiszem, többről van itt szó. A legfontosabb dolgok túl közel lapulnak ahhoz a helyhez, ahol a lelked legféltettebb titkai vannak eltemetve, irányjelzőként vezetnek a kincshez, amit az ellenségeid oly szívesen lopnának el. Ha mégis megpróbálsz beszélni róluk, a hallgatóságtól csak furcsálló tekinteteket kapsz cserébe, egyáltalán nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez neked, hogy közben majdnem sírva fakadsz. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattad marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen."

Stephen King

2009. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ma 22:19 ... dettó :) Stephen King jól leírt engem!
2009. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

22:19-es vagyok...hát mondhatom, hogy engem is jól leírt...de szerintem ez egy olyan idézet ami mindenkire talál.

Még van 1 másik is nem tudom ki írta.

"Azt mondod, jó ember vagyok. Köszönöm a bizalmat. De ne

mond, mert nem ismersz. Hogy is ismerhetnél!? Hisz csak az egyik arcomat látod nap, mint nap. A többivel még nem találkoztál. Gondolom nem is fogsz. Ha évekig mindenhova követnél, mindent éreznél, amit én, mindent hallanál, amit én, és minden gondolatomat látnád, akkor talán megismernél. De ez lehetetlen. Tehát ne mondd, hogy jó ember vagyok. Ki a jó ember? Olyan nincs is. Vagy te már találkoztál egyáltalán olyannak? Igen? Meséld el milyen volt...

Na látod, hogy nem megy. Mert mindenkinek csak egy arcát ismerheted, azt, amit feléd mutat. A többi rejtve van előtted. Csak egy embert ismerhetsz igazán: önmagadat. Még azt sem teljesen. És ha önmagadat is alig ismered, hogy állíthatod valakiről, hogy jó ember? Mért nem azt mondod: jó az az arc, amit felém mutat. De nem tudom milyen a többi.”

2009. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még 1:D

"Fontos, hogy megtanuld: nem szerethet téged mindenki.

Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett..., zamatos..., kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek, de ne feledd: lesznek emberek akik, nem szeretik a szilvát. Meg kell értened: hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája, és valaki akit kedvelsz nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetőséged, hogy banán legyél. De tudd ha azt választod, hogy banán leszel, csak középszerű banán leszel. De mindig lehetsz a legjobb szilva. Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerű banán leszel, lesznek emberek akik nem szeretik a banánt. Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni, ami lehetetlen hisz te szilva vagy, de megpróbálkozhatsz megint a legjobb szilva lenni..."

2009. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,írjatok még!:D

Csak azért kérdeztem,mert nekem már egy hatalmas gyűjteményem válogatott idézetekből,és érdekelnek a ti kedvenceitek.:))

2009. júl. 3. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
22:43 ez nagyon jó... és igaz is :)
2009. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"I'm not like this and i won't be like that. If i like this or that, i wouldn't be what i am"="Nem vagyok ilyen és nem leszek olyan. Ha ilyen vagy olyan lennék, nem lennék az, aki vagyok"^^
2009. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább a pénz hiánya öljön meg,mintsem az érte folytatott háború."

(saját)

2009. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!