Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen fából csináljak visszac...

Milyen fából csináljak visszacsapó íjat?

Figyelt kérdés
04-es rétegek lettek összeszaratva. Közöttük üvegszál. Cseresznyefa nem vált be, se az akác. Milyen fa jó íjnak? Az angol szar longbowot most hanyagoljuk azok nem jók semmire.

2012. jún. 10. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

szaru merevítő volt az alapja. Arra jöttek a fa rétegek, majd a bőr, a szarvra szaru.

ma a szaru alap helyett epoxi alapot használnak. De keresd meg a Grózert, KAssait, a Flagellát és kérdezz. Vagy vegyél ijat és szedd szét

2012. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jó de a fa!!! Az milyen fából volt, engem az érdekel.
2012. jún. 10. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a tiszafát ajánlom. Azonban ne feledd el, hogy a fa külső rétegét (sziácsot) az íj belső rétegét (gesztet) szét kell választani, a sziácsot az íj külső, míg a gesztet az íj belső oldalára kell ragasztani. Mondjuk reflexíjnál nem tudom mennyire szükséges ez, én holmegaard íjakat szoktam csinálni. Merevszarvút akarsz?

A longbowot pedig ne szidd, mert semmivel sem rosszabb, mint egy reflexíj.

2012. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!