Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Jedinek szeretnék beöltözni...

Jedinek szeretnék beöltözni és nem tudom milyen ruhát vegyek fel egy barna köpeny alá, Mit vegyek alá?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 18:38
 1/1 Szemfüles válasza:

Alapjában véve a Jedi ruházat uniformizált (= egyenruha szerű) cucc, ha a birodalom előtti idők jó részét tekintjük.


Alulról fölfelé haladva:

- Kell rád egy lovaglócsizma, vagy egy ahhoz hasonló (például keskeny öv-darabokkal preparált) lábbeli is megteszi.

- Aztán jöhet egy mozgásban nem korlátozó, de lehetőleg kissé bő nadrág (ami alá veszel alsóneműt is ha rám hallgatsz). Ennek alját ízlésesen be lehet dugdosni a csizmaszárba. Ettől kicsit buggyos lesz, lazának tűnik. :)


A felső már problémásabb dolog. Hagyományosan 3 rétegről beszélünk.

- Javaslok legalulra egy ujjatlan, oldalra kötős trikó szerű, de magas nyakú cuccot, ha nyáron is akarod ezt a holmit hordani. Ennek alsó tunika a neve.

- Aztán jöjjön egy ing formájú, de kicsit bővebb, hosszú ujjú darab. Ez a felső tunika. Nagyobb nyakkivágása legyen mint az alatta lévőnek, így látszik majd a rétegződés.

- Erre jön egy pár pánt, ami két sima szövetcsík a vállakon átdobva, amik elől hátul lelógnak. (Nem ismeretes előttem magyar megfelelő; angolul ezt Obi-nak, vagy Tabards-nak mondják.)

- Mindezeket megfogatod egy övsállal (ami nevéből adódóan egy harmadik szövetcsík és olyan mint egy sál, csak a derekadra kell). Ez legyen legalább 3szor szélesebb, mint az öved, amivel megfogatod magadon az egészet.

Én mindig hátra fordítom az övcsatot így olyan, mintha egyben lenne az egész. Csíptethetsz rá mobiltartót, szemüvegtokot, lépésszámlálót, vagy tollkupakokat is, lényeg, hogy legyen rajta valami. :)


Ha ezeknek a színeit és anyagait jól válogatod össze, akkor a köpennyel megkoronázhatod az egész kosztümöt.


Egyébként ha megy az angol, itt találsz infókat, de ha nem, akkor is érdemes végigkattintgatni a linkekekt:

[link]

Egyszerű szabásminták, jó képek, okos dolgok is vannak rajta.

Remélem segítettem. ;)

2012. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!