Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért ágyazódott be a magyar...

Miért ágyazódott be a magyar társasági kultúrába a fiatalok körébe a vízipipa?

Figyelt kérdés
Van ennek létjogosultsága és egyáltalán engedjük -e az egészen fiatalok /tizenéves/ körébe, mert szerintem ez már lehet a kapuja valaminek vagy én vagyok ennyire konzervatív !
2012. márc. 9. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem "engedés" kérdése.

Az alkalmankénti vizipipázás nem rosszabb mint a bridzspartin szivarozás, vagy a bor családi vacsorán. Amíg nem napi rendszerességű,és nem szenvedély addig nincs gond.

2012. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A vizipipa károsabb a hagyományos dohányzásnál. Sok szülő ezt nem tudja, a gyerek meg pláne nem, hogy mennyit árt magának.
2012. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
utolsó: egyáltalán nem.
2012. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3/3 Próbáld megindokolni. Egyébként már az elektromosról is hallottam rosszat, pedig az .....
2012. márc. 10. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
2012. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5/5 Sejtettem. Meg is mutatom a gyerekeimnek.,kösz
2012. márc. 10. 18:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom a gyerekeidet, hogy ilyen marhasággal bombázod őket, de ez van. Könnyebb a RetekKlub meg a Zindex -féle szennybulvár híreknek hinni, mint tudományosabban utána járni a dolgoknak. Dehát, ez van.
2012. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem kell sajnálni őket, meg aztán én is ugy vagyok vele, hogy amiről nem tudok az nincs is, de pont abba a dalba vagyok, hogy az egyik gyerekem már kocabagós, a másik allergiás elég sok mindenre és megpróbálok elébe menni dolgoknak még akkor is ,ha kételyeim vannak "tudománytalanul".
2012. márc. 12. 07:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha shiazot használsz dohány helyett, akkor nem káros, főleg ha elektromos szénnel. Itt a cikk hogy nem káros [link] Van aki drogozásra használja a vízipipát, füvet kever a dohány mellé, de ez már más dolog.


cáfolat a WHO-s cikkre


A bulvársajtó és összeesküvés-elméletek.

2008 elején lehetett olvasni és hallani a vízipipa káros hatásairól, miszerint 50-100 szál cigarettának felel meg a füst. Ezekben a cikkekben egy a WHO által készített tanulmányra hivatkoznak, melyet eredeti formában még nem láttam, és nagyon zavarosnak tűnik az egész.


Külföldi vízipipás fórumokon lehet olvasni, hogy a bulvársajtót a cigarettagyárak vonták be a témába, mert féltik a piaci részesedésüket a vízipipa terjedése miatt. Nem tudom, mennyi alapja lehet ennek, de mindenképpen elgondolkodtató, hogy külföldön is hasonló a média által közölt helyzet.

2012. márc. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9/9 köszönöm a segitségedet és maga a cikk elég meggyőző.
2012. márc. 13. 05:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!