Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb sakk (meg)...

Melyik a legjobb sakk (meg) nyitás?

Figyelt kérdés
Versenyszerűen sakkozok, de új megnyitást szeretnék tanulni, világossal és sötéttel is!

2012. febr. 24. 17:47
1 2
 1/12 Mátyás3 ***** válasza:
100%
Hát ha versenyszerűen sakkozol akk annak nem itt kéne érdeklődni róla, hanem mondjuk a klubban, az edzőktől gondolom
2012. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
A szicíliai elég népszerű, de ott van a fianchetto, amit sűrűn használnak magasabb szinteken. Csak most vettem észre, hogy írtad, hogy nem vagy kezdő. Ha tudsz angolul, akkor letöltheted a "chess opening for dummies" könyvet vagy bármi hasonlót. Bár, azt tudhatnád, hogy nincs "legjobb" opening.
2012. ápr. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Waff ***** válasza:
76%
De van legjobb,csak ezt nem általánosan kell érteni hanem h kinek mi fekszik jobban.Ha közép-haladó szinten vagy akkor ajánlom világossal a spanyol-megnyitást,esetleg nekem annó nagyon bejött a középcsel (e4-e5,d4!)Igaz tempót vesztel de ez csak átmeneti,ha jól begyakorlod sok sakkozót betudsz húzni vele a csőbe,ismerni sokan ismerik,de kevesen gyakorolják a megfelelő varikat rá :) .Sötéttel e4-re e5-el valójában átadod világosnak ugyebár a további megnyitás változatokat,e4-c5 el ugye nyomhatod a szicíliai védelmet.Én sötéttel inkább a cseleket szerettem,pl spanyolba e4-e5,hf3-hc6,fb6-ra f5!!!!! (ez az ún. Janisch-csel)de mondjuk a félig zárt megnyitások is bejöttek(pl francia védelem) :) hát ezeket ajánlanám :)
2012. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Waff ***** válasza:
Ja és ha a zárt játszmákat szereted akkor világossal ajánlom a vezércselt,sötéttel pedig a milliónyi indiai védelmeket :) üdv
2012. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Aki világossal spanyolt ajánl, minek válaszol? :) És mi van, ha e4-re kap egy c5-öt, vagy e6-ot, c6-ot, bármit...? Komplett repertoárokat ajánlgatni meg anélkül, hogy látná valaki a stílusát semmi értelme. Ha az edző nem segít, akkor végül is mit takar a versenyszerű sakk? Végül is bárki versenyszerűen sakkozik, ha benevez valami versenyre, de azért ezen nem ezt szokás érteni... :)
2012. jún. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Waff ***** válasza:
Látom elég erős játékos vagy....mindent elárultál azzal h e4-re c6 vagy e6......na látod te azoknak a táborába játszol akik"csak úgy beneveznek egy sakk versenyre" :D Amúgy elárulom h minden valamire is való versenyen van egy alsó határ,tehát egy minősitési szint,vagyis pl ha nincs versenyzői sakk-minősitésed akk eleve nem is indulhatsz....De hát gondolom te ezt is tudod(3 oszt,2oszt,1oszt,mesterjelölt,mester,nemzetközi mester...) :P :)
2012. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Szövegértés nem az erősséged, ugye? Sehol nem említettem, hogy az 1. e6, vagy c6 jó vagy rossz, játszom-e vagy sem, de mindenképpen egy lehetséges folytatás! Nem kétlem, hogy jobb sakkozó vagy, nincs meg a 2200 élőm, így mindenképpen örülök, ha a hozzád hasonló igazán komoly sakkozóktól elcsíphetek egy-egy tudás morzsát. Köszönöm!
2012. jún. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Waff ***** válasza:
"És mi van, ha e4-re kap egy c5-öt, vagy e6-ot, c6-ot," fejemkoppanazasztalon....
2012. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Segítek, hogy megértsd a képességeiddel: Azt írtad, spanyol. Én erre azt válaszoltam, hogy azért azt fehérrel elég nehéz eldönteni, hogy spanyol, mert a nyitások nagy százalékában fekete nem dönt a spanyol mellett, így aztán cs..szheted az elhatározásodat. Próbáld elolvasni újra, figyelmesen. Pá!
2012. jún. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főként Waff-nak! Igaz, nem írtam le mindent arról , hogy mit fed a versenyszerű, bocsi, hogy nem írok le mindent magamról egy ilyen oldalon.

Szeretem a spanyol megnyitást (bár edzésen nem vettük át elég alaposan, ahogy az említve is volt, nem tanulja meg mindenki az összes varit), bár elég sokszor tényleg kitérnek előle. Mikor a kérdést írtam épp nem volt edzésem kb 3hónapig, mert az edzőm nem volt elérhető, így segíteni sem tudott. A kérdést úgy tettem fel, hogy mindenki a maga szerint leghatékonyabbat leírja. Egyébként, nem érzem úgy, hogy bizonygatnom kéne, hogy sakkozó vagyok, csak mert nem csak az edzőmtől kérdezek.

Köszönöm az ötletet a könyvvel kapcsolatban.

Egy kérdésem lenne, Waff edző vagy?

Köszönök minden választ még egyszer!

2012. aug. 30. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!