Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fotósok, tudnátok segíteni?

Fotósok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni fekete-fehér filmet analóg gépbe, neten néztem, de sajnos nem vagyok valami jártas a témában, rengeteg fajta van, és nem tudom, hogy a film dobozán a szám mire utal. Esetlen az ISO-ra? tehát itt pl a 400: [link]

Milyet érdemes venni ha kint és bent is szeretnék fotózni?

Van 50, 100, 125, 400, 3200 ... Melyiket mikor használják? Köszi előre is:)



2012. febr. 19. 15:53
 1/9 tetro ***** válasza:

filmre akarsz fotózni, de nem vagy vele tisztában, hogy mint jelent az iso érték? szerintem olvass utána kicsit, mert ez összetettebb annál, hogy itt valaki elmagyarázza neked.

ha benn is akarsz fotózni, akkor az attól is függ, hogy optikád van. kis fényerejű optikával még a 400as film se lesz elég bentre vaku nélkül. a 3200-as meg már nagyon szemcsés.

2012. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom, mit jelent az ISO, abban nem voltam biztos, hogy a szám a dobozon mire utal. Fotóztam már színes filmre, 200-asra, ami teljesen oké volt bent és kint is. szóval akkor ff filmnél sokkal nagyobb ISO-ra van szükség mint színesnél? vagy valamit félreértettem?:D az obim adatai 38-76mm 0.58m/1.9ft
2012. febr. 19. 16:27
 3/9 tetro ***** válasza:
nem tudom, milyen záridővel volt neked bentre elég a 200as film vaku nélkül, de biztosan... az obid ezen adataiból nem tudjuk, hogy milyen fényerős :) azt kellene megnézned, hogy mi a legnagyobb rekeszérték rajta.
2012. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Tudomásom szerint az ISO érték eredetileg az analóg filmek fényérzékenységének mértéke volt, ezt átvették a digitális gépek szenzorérzékenységének jelölésére is (azt hiszem, ISO sebesség volt). Te valószínűleg a digitális fényképezőgép ISO jelentésével ismerkedtél meg először. Tehát igen, jól gondoltad: a dobozon jelzett szám a film érzékenységét mutatja. Innen már lehet következtetni, hogy a téma adja, milyet kell használnod. Sajnos többet segíteni nem tudok, mert nem értek a témához. Ez egy olyan művészet, amihez sok tapasztalat kell. Remélem, tudtam azért segíteni valamennyit.
2012. febr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Ment a zöld kéz!

A rekeszértéket analóg gépen ugye az Av mód alatt lehet váltogatni? mert akkor 5.6 - 27 az érték. Remélem, hogy jót nézek. huuh.. ez bonyolultabb, mint gondoltam. Tudom, hogy rengeteget kell még tanulnom de hát valahol el kell kezdeni, nemdenem?:D

És ha csak sima automata módban szeretnék fényképezni, nem akarom állítgatni a rekeszértéket, akkor milyen fekete fehér filmet ajánlotok ebbe a gépbe?

2012. febr. 21. 19:23
 6/9 tetro ***** válasza:

az 5.6-os rekeszérték elég kevés. a 27 viszont nagyon furcsán hangzik... :D biztos annyi?

figyelj, alapvetően benn nagyon kevés fény. az hogy mit tudsz kiexponálni három dologtól függ. záridő, rekeszérték, érzékenység. tudni kéne, hogy mit akarsz benne fotózni, és mivel világítasz benn.

2012. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs meghatározott téma, amit fotóznék, inkább csak kísérletezgetni szeretnék. Azt hiszem legfőképpen embereket, bent és kint is egyaránt, de igyekeznék mindenképpen természetes fényt használni, semmiképpen nem lámpafénynél.
2012. febr. 22. 16:00
 8/9 anonim válasza:

- ISO 100 vagy ISO 200 altalanos.Ha csak kiserletezgetni akarsz normalis körülmenyek között, akkor azt vennem. Ez gaykorlatilag minden helyzetben be fog valni.Meglatod.

- ISO 400-at csak akkor vennek ha többször keves fenynel akarnek fennykepezni.

- ISO 3200-at akkor, ha majdnem sötetben.

___

ISO = fenyerzekenyseg.

2012. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi Neked is! 200-asat nem találtam fekete-fehérben de akkor egy 100-as vagy 125-ös jó lesz(remélem);)
2012. febr. 25. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!