Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szárnykürt felújítás, megéri-e?

Szárnykürt felújítás, megéri-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy réges-régen vett szárnykürtöt találtam itthon. csak porosodik a szekrény tetején. Azon gondolkoztam, hogy fellehetne újítani, hogy használható legyen. Trombitás karrieremben elértem ahhoz a ponthoz, hogy új hangszereket is kipróbáljak, ne csak a saját, már bekoptatott hangszeremet fújjam. Viszont teljesen új hangszert nem szeretnék százezrekért venni, mert nem is telik rá.

Íme a megtalált (esetleg felújítandó) hangszer:

Egy Doina gyártmányú hangszer. Romániai hangszerész csinálta és onnan vettük még régen:

[link]

Tapasztalatokat, ötleteket kérek, mit lehetne kihozni ebből a ("népi") szárnykürtből. (hangszerészek előnyben)


2012. jan. 10. 19:47
 1/2 anonim válasza:
Néhány ehhez hasonló hangszert én is kipróbáltam. Ahogy írtad, öregek, az anyaguk elfáradt. Szerintem felújítva sem szólnak olyan szépen. Sőt, teljesen más felépítésűek, mint a maiak (kisebb furatok, befúvócső keskenyebb). A fúvóka is más, nekem annyira kicsik voltak, hogy préselve is nehezen fújtam ki hangot belőlük. Egy hangszer felújítása nem olcsó, lehet, hogy annyiért már kapsz egy tíz éves jóval modernebb hangszert. A tanuló modellek között vannak olyanok, amik egészen elfogadható áron beszerezhetőek.
2012. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia.


Szerintem először vidd el szervizbe és ott majd meg mondják hogy érdemes- e javítani és használni vagy csak virágtartónak jó. Én pár hónapja vettem egy hasonló állapotú és korú szárnykürtöt min a tiéd. Jó pár napja lett kész egy teljes felújításból. Tisztítás, horpadás, és új lakkozás. Kb 50 éves a hangszer és gyönyörű a hangja és jó kezelni is. Ha anyaga nincs el öregedve akkor nyugodtan vágj bele. Bár mélyen zsebbe kell nyúlni miatta.


Sok sikert hozzá

2013. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!