Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges?

Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

ha valaki tudja, árulja már el, hogy ez hogy lehet?

[link]


2011. dec. 8. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

#715: egyik háromszög átfogója sem egyenes,mindkettőben láthatunk egy kis "törést"...a törés két oldalán levő egyeneseknek nem ugyanaz a meredeksége,csak nézzétek meg:)


Ha megnézitek a piros és zöld háromszögeket a 2. ábrán, a csúcsnál, ahol érintkeznek, van egy törés. Tehát ha az első ábrán összekötitek a bal alsó csúcsot (piros háromszög) és a jobb felső sarkot (zöld hsz.) a kapott vonal a nagy háromszög befogójával nem esik egybe, tehét ez a rész (a kapott vonal és a nagy háromszög befogója között) pontosan a hiányzó négyzet területét teszi ki!

Röviden ennyi...


A hároszögek hegyesszöge nem egyforma. az egyikben a befogók aránya 2:5 a másikban 3:8. A nagy hároszög igy nem is hároszög hanem két konkáv négy szög más más oldalhosszakkal.


[link]

[link]

2011. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy hülye vagyok, de én én látok semmilyen törést, másrészt a linket amit kaptam azon áll egy ilyen komment:

Füzetemből kitéptem egy négyzetrácsos lapot, abból kivágtam egy 13x5ös háromszöget ,szétvágtam az ábra szerint, átrendeztem, és mükszik ! Nem csak a kinyomtatott ominózus képpel, hanem rendes lappal is :) szal nem a képben van a kutya elásva, hanem valahol az univerzumban ! :D

nah ennyi, jó fejtörést ,és vagdosást ,csokiii


Akkor ez, most, hogy van, hogy ha a füzetéből kivágott részen is kijött a lyuk, pedig ott nem volt "törés"....

2011. dec. 8. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!