Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen egy színházi tréning?...

Milyen egy színházi tréning? Mit csinálnak ott?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 13:13
 1/2 anonim válasza:

Én Szentesre járok drámatagozatra, végzős vagyok, így értékeld a válaszomat.


Igazából ez színházanként változik és nagyon sokféle, nagyjából ahány rendező, vagy színpadvezető, tanár annyiféle tréning. Függ attól is, hogy milyen típusú színházról beszélünk, egy musicalhez másfajta tréningeket csinálnak, mint egy monodrámához.

Nézz beugrót (egy jó tévéműsor) ott láthatsz sokfélét.

De hogy valami konkrét választ is adjak: Általában improvizációs gyakorlatok, szituációs gyakorlatok, csapatépítő tréningek, bizalomjátékok. Például adott három mondat, három szereplő és egy adott téma, ezek segítségével kell egy jelenetet csinálni. Vagy: A másiknak a homlokára teszed az ujjadat az becsukja a szemét és te azzal az egy ujjaddal vezeted a teremben, miközben van még vagy 8 másik pár (ne ütközzetek össze). Vagy a vezetőt kell utánozni, nálunk ez gyakori bár én szemály szerint nem szeretem.

Nagyon-nagyon sokféle, de alapvetően érdesek és izgalmasak. Miért érdekel?

2011. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak ugy kivancsisagbol.:) Igazabol a pesti brodway studio trenimajd erdekelt volna azt hallottam rola,hogy kemeny.
2011. okt. 27. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!