Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hány évesen lehet balettot...

Oshaki Nana kérdése:

Hány évesen lehet balettot tanulni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, sajnos kövér, úgy gondoltam megpróbálkozok valamilyen sport szerűséggel lefogyni. A tánc volt az első amire gondoltam pontosabban a balett . Ennyi idősen is tanulhatnék balettozni?
2011. jún. 5. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mit értesz kövér alatt, de ha nem csak a tinikori nyafogás, akkor inkább egy orvossal konzultálj, mert sok mint ki kell zárni.

Balettozni legkésőbb 6 évesen el szoktak kezdeni azok, akik viszik valamire, te már szerintem kicsit öreg vagy hozzá, max ha szertornász, vagy jégtáncos előképzettséged lenne.

Az ízületeket szörnyen megterheli és noha baromi fárasztó és megterhelő, nem éppen fogyókúrára való. Meg láttál már kövér balerinát? Hát inkább 160 centi/40-45kilós a zöme.

Persze próbálkozni lehet, de ha már tánc és fogyás, inkább valami pörgősebbet javaslok, hiphop vagy latin táncok.

2011. jún. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem nyugodtan elkezdheted.Én 12 évesen kezdtem el komolyabban táncolni és semmi bajom.Az a lényeg, hogy olyan tanárt válassz aki szabályosan lazít, mert ez az egy lehet veszélyes, a nyÚjtás. Olyan tanárt semmiképpen ne válassz aki az első alkalom után spiccipőbe bújtat!Ja, és a kövérség:a balett megtanítja, hogy a testedet szeretni és tisztelni kell!(testtartás, fejtartás)Ne legyen gondod a testsúllyal növésben vagy!Ha a tánctól nem fogysz, ne hagyd abba!A tánc mellet reggelente lehet futni a parkban 1-2 km-t!Hajrá4!!!

Ha

2013. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!