Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hol találhatok ilyen típusú...

Hol találhatok ilyen típusú rejtvényeket?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen rejtvénymagazinban, vagy internetes oldalon találhatok ilyen típusú feladatokat, mint a [link] webcímen a logika fül alatt található. Köszönöm
2011. máj. 18. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

1 adott rejtvényújságban max. 1 db van, ha egyáltalán tesznek bele ilyet, ha csak ez a típusú rejtvény érdekel, nem érdemes szerintem megvenni.


Anno én is írtam ki egy kérdést, hogy ilyen fajta rejtvényeket keresek, túl sok hasznos választ nem kaptam rá.

Most a te kérdésed által kezdtem el újra kutakodni ilyen rejtvények után, és találtam némi nyomot, amin el lehet indulni, de félúton elakadtam.


- logic puzzle-néven találtam sokat, de azok angol nyelvűek. Mondjuk fordítás útján meg lehet oldani, meg ha angolt tanulsz/tanultál, akkor nyelvgyakorlásnak sem rossz.

- blogic puzzle - címen/néven találtam egy magyar nyelvű blogot, ahol 3 db ilyen típusú rejtvényt találtam, ezeket le lehet tölteni pdf-ben.

- van egy magyar nyelvű logikai feladatokat összegyűjtő honlap (logikaifeladatok.hu), ahol: logisztorik néven felraktak párat.

- ilyen néven (logisztorik) viszont google-ben más típusú rejtvényeket adott ki, úgyhogy itt elakadtam.


Egyelőre nem tudom, magyarul hogyan lehetne rákeresni, v. mi a neve.


Ha innen esetleg te jutnál tovább, és találnál újabbakat, légyszi írj kommentet, mert mint írtam, engem is régóta érdekelnének ilyesmi rejtvények, amiket állítások alapján kell megoldani.


Még annyi: nem tudom, ismered-e, de az Einstein-rejtvény is ilyesmi típusú.

2011. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én még kb eddig sem jutottam a kutakodással :) Angolul sajna nem tudom úgy lefordítani, hogy jó legyen, mert minden egyes szó fontos tud lenni :S Einstein feladatát pedig könnyűnek találtam...
2011. máj. 27. 20:31
 3/3 anonim válasza:
2014. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!