Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ezt meg hogy? Érdekes gondolat...

Ezt meg hogy? Érdekes gondolatolvasós játék.

Figyelt kérdés

Próbáljátok ki, aztán mondjátok meg hogy működik, mert nagyon fúrja az oldalam:)

[link]


2011. márc. 19. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem gondolatolvasás, csak színtiszta matematika, fedezd fel benne az ismétlődést, az a megértés kulcsa. Többet nem árulok el, legyen a saját örömöd, ha rájössz.
2011. márc. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem gondolatolvasás, de így volt a legkönnyebb megfogalmazni a kérdést:) Rájönni úgysem tudok, mert egy marék lepke több logikával rendelkezik, mint én:(
2011. márc. 19. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezen én is rengeteget agyaltam(nem most,régebben én is láttam).Ha megfigyeled,mindig a 9 többszörösei jönnek ki.Mert igaz ugyan,hogy 10-es csoportonként eggyel nagyobb a szám,de eggyel nagyobbat is kell emiatt kivonnod.Például:23-ra gondolsz.Összeadod a számjegyeit=5.Kivonod 23-ból=18.Következő szám:24.Összeadod a számjegyeit=6.Kivonod 24-ből=18.Ezt érted,ugye?

Innentől,hogy beláttad:mindig ugyanazok a számok)a 9 többszörösei)jönnek ki,már könnyű.Figyeld meg,ezeknél a számoknál ugyanaz a jel van.Mindig.Tehát:9,27,36,45...stb.

És azért mindig más jelet kapsz,mert ez változik.Tehát ha pl.eddig csepp volt,most mondjuk négyzet lesz,vagy smiley,vagy akármi.Nem ugyanazok a jelek vannak minden körben.

Remélem,tudtam segíteni.

2011. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, sokat segítettél:)

Köszi:)

2011. márc. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!