Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Érdemes az ebayről magyarorszá...

Érdemes az ebayről magyarországra rendelni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 20:36
 1/8 Thurston ***** válasza:
Melyikről..?
2011. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem nagyon sokszor becsaptak.
2011. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én eddig csak cd-ket vettem többhelyről, az korrekt volt.
2011. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!


Én 90-szer vásároltam az e-bay-en. Talán 3 eset volt, amikor probléma fordult elő, de mindig visszakaptam a pénzem, miután felvettem a kapcsolatot az eladóval. Szóval szerintem igen.

2011. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EG0 válasza:

Igen.

Az a nem mindegy, hogy kitől, mit és honnan.

Kitől: legyen nagyon jó a + / - értékelési aránya, legyen régóta tag. (Pl. pár hónapja regisztrált kínai sok eladással csapott már be, azóta törölte magát.)

Mit: Ami lényegesen olcsóbb külföldről, mint itthon, és nem szokták hamisítani, vagy tényleg megbízható személytől tudod venni. (Pl. Oakley Angliából vagy USA-ból.)

Honnan: Az EU-n belülről érkező cuccokat biztos nem fogja a vám felbontani. A Kínából rendelt cuccok szuper olcsók, viszont sok a gyenge minőségű, tönkremenős műszaki termék. Szerintem még így is sokszor megéri. (Pl. bluetooth füles, akkumlátor, stb.)

2011. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért csak óvatosan, ha az EU-n kívülről rendelsz valamit, azt iszonyúan megvámolhatják, főleg ha drága az a valami.

Én egyszer rendeltem egy 90.000 Ft értékű dolgot (hogy mit az most nem lényeges) és valami 30.000 Ft körüli vámot akartak rányomni... mindegy hosszú, a lényeg hogy USA-ból, Keletről csak csínjával rendelj.

2011. márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Brian0 válasza:

Én sokat renelek! 70% gagyi, szúval a származási országot nézzd. A magyar vámrendszer úgy működik, hogy az Eu tagállamokból ha rendelsz vámmentes és ÁFA mentes a dolog.


Ha EU tagállamon kívül rendelsz akkor 10 EURO-ig (kb. 13USD) vámmentes. VIGYÁZZ MERT A SZÁLLÍTÁSI DÍJ IS VÁM ÉS ÁFA KÖTELES azaz bele kell számolni a 10 euróba. efeletti érték felett a vámtarifa 3,7% -tól akár 35%-ig elmehet. Általában a termékek 90% 3,7-6% közötti vámtarifán van. Sok terméknél környezetvédelmi adót is felszámolnak. A 10 euró feletti érték után mindenképpen ÁFA-t kell fizetni.


Az előző hozzászóló aki 90.000 Ft-os rendelése után 30.000 fizetett az nem mind vám. Abból 22.500 Ft ÁFA volt.


Az ÁFA továbbértékesítés esetén leírható az adóból vállalkozás esetén.


A termék megérkezése után a postai szolgálat vagy futárszolgálat vámkezeli általában a dolgot, a vámhatározatnak 72 órán belül meg kell érkeznie. Az átvételkor vagy átutalással, banki befizetéssel rendezhető. A vámhatározat nekem már jött meg 2 óra de volt hogy 3 nap alatt. Ha a termék gyanús, akkor vizsgálatot rendelhetnek el, és a számlát a gyártótól újra bekérjetik. (eredetiség vizsgálat).


Én az ebay-ről és az alibabáról is szoktam rendelni. Az e-bay-nél 10-ből egy csomag meg se jön.


Sokan úgy játsszák ki a vámhivatalt, hogy a számlára 10 euro alatti összeget iratnak. Ez törvénytelen és bűncselekménynek minősül!

2011. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Csak olyat szabad rendelni, ami ott a szállítási költséggel együtt is kevesebbe kerül, mint Magyarországról


valamint ne vegyél értelmetlen dolgokat, pl.: tehénszellentés konzerv


[link]

2011. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!