Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Honnan kezdjem Budapest...

Honnan kezdjem Budapest megismerését?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja a fővárosba költöztem, s bár gyerekként sok helyen jártam már, de most szeretném megismerni Budapestet, hogy ne féljek tőle.Ne érezzem azt, hogy túl nagy a város, én pedig túl kicsi vagyok.

Tudnátok tippeket adni, hogy hol kezdjem? Esetleg valami könyvet, ahol a nevezetességek, ajánlott programok vannak?

Szeretném megkedvelni, ha már itt kell ,hogy éljek.

Köszönöm az építő válaszokat és mindenkinek Boldog Karácsonyt!


2010. dec. 24. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Bemész egy könyvesboltba, az útikönyvek között vannak Budapest könyvek. Megismerni nem nagyon fogod soha, én amióta élek itt lakok, de még mindig tud újat mutatni :D

Megkedvelni szerintem nem nehéz, én imádom minden sarkát, rendkívűl egyedi hangulata van a városnak. Egyébként ajánlom a céltalan sétálgatást, nagyon érdekes helyekre juthatsz el :)

2010. dec. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ott kezdd, ahol élsz, illetve ahol dolgozol. Fontos, hogy némileg megismerd a fontosabb közlekedési gócpontokat, illetve oda hogy tudsz eljutni, onnan haza.
2010. dec. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A céltalan sétálgatás révén ijedtem meg a várostól :(

Egyik ismerősöm mondta, hogy karácsony táján milyen szép a Vörösmarty tér. Úgy is ott volt dolgom az Egyetem téren, gondoltam, a Váci utcára átmenve, egyenesen kell menni, annak a végén van a tér, nem lehet eltévedni. Amikor szembe találtam magam egy óriási híddal (Erzsébet), akkor kezdtem kétségbe esni, de mentem tovább. Aztán amikor már körülnéztem a téren, úgy elbarikádozták a metrólejáratot, hogy alig találtam meg. Elsétáltam egy utcába, olyan ismerősnek tűnt,mintha már egyszer jártam volna ott. S amikor felnéztem a Vigadóval találtam szemben magam. Egyik oldalamon a Lánchíd, másikon az Erzsébet, majdnem szemben a Gellért-hegy. Nem mondom , hogy nem volt csodálatos látvány, csak megijedtem, hogy eltévedtem. (Pedig mindig van a táskámban térkép. Lehet, hogy használni kellene?)


Van varázsa a városnak, az biztos. Próbálnám felfedezni. A villamost például imádom.De az is gyönyörű, hogy reggelente a Hősök tere előtt megyek el...


Várom a további jó tanácsot!

2010. dec. 24. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Rossz irányba indultál el a Vácin :)
2010. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A teret megtaláltam, szép volt, csak utána elindultam a másik irányba (nem arra, ahonnét jöttem), s gondoltam, majd csak kilyukadok valahová. Hát sikerült is.


Vannak helyek, amelyeket mindenkinek látni kell?

2010. dec. 24. 22:32
 6/6 Yvetta76 válasza:
Lassan 5 éve lakom itt több kerületben is laktam már, de megismerni nem tudtam viszont nagyon szeretem nagyokat sétálok ha van időm, még sosem ijedtem meg. Bár van olyan hely ahová csak fényes nappal érdemes menni vagy akkor sem. Én Pécsi vagyok mindig az marad a szívem csücske de nagyon szeretem Pestet és Budát, most Csepelen élek itt is van felfedezni való bőven. Az egész ország számára is lásd.: Tabáni István...
2010. dec. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!