Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a külömbség a színész I....

Mi a külömbség a színész I. és a színész II. minősítés közt?

Figyelt kérdés
Szóval hamarosan lehetőségem nyílik hogy egy tanfolyam elvégzésével megszerezzem a színészII. minősítést, de nem tudom pontosan, hogy mit foglal magában, milyen munkát lehet vele vállalni, illetve a színész I.-el kapcsolatban ugyanerre lennék kíváncsi...
2009. jan. 18. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az a különbség, hogy a színész 2. egy tanfolyamot, jó esetben egy 3éves színitanodát (GNM...stb...) végez el. A színész 1, pedig a Színház- és Filmművészeti Egyetem színész szakát, tehát ő színművész lesz.

Úgy tudom, hogy a színész 2.ből is lehet színész 1, ha x mennyiségű és bizonyos szereposztású szerepet eljátszik az illető (nem tudom pontosan mennyit, nem akarok hülyeséget írni). Majd a színészkamarát felkéri, hogy nézzék meg egy főszerepben, ami tulajdonképpen egy vizsga, kicsekkolsz nekik egy összeget és máris színész 1vagy, többek között Szinetár Dóra is így csinálta.....

Bizonyos színházak nem szerződtetnek színész 2vel, csak előadásokra, de fix szerződést nem kötnek, mert hát gondoljunk bele nem ér annyit, mint amiért 5évig gürcölsz a SZFE-n, ráadásul oda jóval nehezebb bekerülni, 1600 emberből jó esetben felvesznek 15öt......

Ugródeszkának kiváló egy ilyen tanoda, sok embert ismerek, akik jártak ilyenekbe 1évig, és utána jobb eséllyel indultak a felvételin.


Hát kb. ennyi...remélem segítettem, ha van még kérdésed kérdezz! :)

2009. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!