Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan fantasy...

Ajánlanátok olyan fantasy animéket ÉS/VAGY könyveket, amelyek történet-, karakter- és világkidolgozása az Attack on Titanhöz hasonlít?

Figyelt kérdés

Kissé nyakatekert kérdés, de kifejtem.

Az AOT-ot én azért szeretem, mert a történet szerintem nagyon erős. Látványosan meg volt tervezve az egész előre, a fordulatok nagyon durvák, a karakterkidolgozás pedig példátlan szerintem. És néznék/olvasnék hasonló sztorikat, amelyek hasonlóan kidolgozottak.



júl. 31. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kabaneri of the Iron Fortress
júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Látványosan meg volt tervezve"

Látványosan akkor nem került volna bele a 4. évadba ennyi plot hole.

júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Milyen plot hole-ok voltak benne?
aug. 2. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Nyilván spoiler a sorozat végéig, szóval az olvassa, aki látta.



Van egy halom, de pl. egy triviális az Eren fejének lerepülése. A 3. évadból, amikor Levi átvágja Reiner nyakát elég fontos infókat tudunk meg. A tudatod kell, hogy titánná változz és a titán erő a törzsedben van, ezért kellett Reiner-nak a tudatát a testébe vinnie, még meg is jegyzi, hogy ha nem teszi, akkor azonnal meghalt volna.

Nos, ez azt jelenti, hogy amikor Eren feje lerepül, akkor a titán erő, az a testében van. Zeke-nek a titán erővel kell érintkezni és nem ahhoz nem kapcsolódó testrészekkel. Vagyis a Rumbling-nak nem szabadott volna elindulni.

Ezenkívül láttuk, hogy Eren és Zeke a Path-ban vannak, vagyis Eren tudata a fejében volt. Ez pedig azt jelenti, hogy Erennek meg kellett volna halnia. Ilyen pedig egy másik eldiai száll a korábbi titán ereje.

aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Akkor mit ajánlasz alternatívaként?
aug. 2. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Ez azért sok mindentől függ, írás szempontjából a One Piece is nagyon okos. Mármint az első 10 részben van olyan jelenet, amit kb 500 résszel később magyaráznak meg, nagyjából 10 évvel később kijött részekben.

Ilyen szintű átgondoltságot azért nem sok helyen látni.


Most ha kifejezetten rövid mystery sorozatok kellenek, akkor lehet próbálkozni a Kubikiri Cycle-lel, ami Nisioisin munkája (Monogatari-ról ismert) vagy a Godzilla Singuler Point-nak is nagyon jó script-je van, de az már sokaknak nehezen érthető, mivel fizikus írta.

aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!