Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » El tudnád magyarázni, vagy el...

El tudnád magyarázni, vagy el lehet egyáltalán, hogy mitől tetszik meg egy zene, vagy film?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra is, ha mondjuk nem érted egy dal szövegét, és piszkosul megtetszik, annyira, hogy 1000x meg tudnád hallgatni. Vagy egy film, mitől lesz számodra örök kedvenc? Az érzések, a hangulat amiket átad? Vagy előcsal valami emléket az életedből, amivel párhuzam húzható a film mondanivalójával? Meg a kedvenc zenédnél megvan a csodálatos felemelő, és menő érzés? Bömböltednéd, hogy mindenki hallja? Szóval a kérdés adott, ha meg tudod magyarázni, akkor örülnék ha válaszolnál!

júl. 25. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem hinném hogy van olyan aki ezt érdemben el tudja magyarázni.

Az érzéseket, érzelmeket hangulatot, időnként rohadt nehéz szavakba önteni.

júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kedves Vezető ***** válasza:
91%

El lehet magyarázni, csak értelmét nem látom. Mindenki a saját ízlése szerint néz meg egy filmet, vagy hallgat meg egy zenét.

Majd ezeket ismételgetve eldönti hogy melyik a kedvence, és hogy miért.

júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kedves Vezető ***** válasza:
89%

*De írhatnék bővebben is erről, csak mivel minden fél/második mondatodban meg is válaszolod a kérdésed , az 1 a millióból egyik lehetőséggel, tényleg nem értem mi értelme.

Ráadásul ahány ember, annyi érzés.

júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudom magyarázni
júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Mint az előző válaszolók is írták, vagy nagyon nehéz elmagyarázni, vagy pedig szükségtelen. Mindenkinek más illik bele a saját világába éppen ezért minden ember mást keres a zenében, a filmekben, a könyvekben és igazából minden művészeti ágban.

Azért megpróbálom leírni, nagyjából mi az ami nekem tetszik.

Én szeretek minden régebbi művészetet. A filmekből, a zenéből és a festményekből is sokszor azok tetszenek meg, amik régiek, vagy régebben készültek. Úgy érzem, hogy régen, sokkal több munkát fektettek bele egy-egy filmbe, vagy zenébe, mint a napjainkba. Na ezt nem úgy értem, hogy a mostani filmek rosszabbak lennének, vagy a zenék kevésbé megragadóak... Nem. Sőt. Valószínűleg most is ugyanannyit fektetnek bele, ugyanannyi energiát, mint ezt régen tették, mégis... Én azt szeretem, mikor látom-vagy hallom a zenét és-vagy a filmet és megmutatja, milyen volt akkor, amikor elkészült. A képvilága, a hangulata, a mondanivalója. Hogy régen, mi ragadta meg az embereket, mikor a zene-film készült... És nekem, itt 2024-ben mit üzen. Ugyanazt? Vagy mást?

Filmekből imádom a művészfilmeket. Amik csak úgy léteznek, és sokszor alig történik meg bennük valami. Vagyis a szemlélőnek ez az érzése. Például ilyenek a Win Wenders filmek. Imádom. Nézed a filmet és teljesen eseménytelen az akciófilmekhez képest. Lassú. Mégis olyan mondanivalót ad át, hogy libabőrös leszek tőle a moziteremben. Meg nekem még nagy kedvencem az Éjszaka a Földön. Ott is alig történik valami, csak taxisokat látunk... És pár percet az ő életükből. És valószínűleg sok embert nem fog meg a dolog... Én mégis nagy rajongója vagyok ezeknek a filmeknek. Nem kell, hogy sok dolog történjen egy filmben. Elég az a kevés is. Csak meglegyen, az a különleges, füstös, ropogós aurája... Érződjön benne, hogy... Hogy van lelke.

Sokféle zenét hallgatok. Inkább indie, rock'n'roll, indie-rock és társaik. De David Bowie is az egyik nagy kedvencem.

Ezeket csak azért sorolom itt fel, hogy valahogy meg tudjam ragadni, azt az érzést, amit én is keresek minden műveszetben.

Mi a konklúzió? Nekem személy szerint, azok a filmek-zenék tetszenek, amik mélyebbek, amikben én kereshetem meg az értelmet. Minél kreatívabb, annál jobb. Nagyon szeretem a szabadság életérzését is... És azt, mikor a művészek mernek, teljesen elrugaszkodni a talajtól. Láttam pár ilyen pszihedelikus stílusban alkotott filmet. És imádtam őket.

Ennyi lenne. Bocsánat, kicsit elkalandoztam itt, túlságosan nagy film és zene fanatikus vagyok, remélem valamennyire követhető volt és sikerült választ adnom a kérdésedre. Szép napot :3

júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy egy film jó legyen, 3 elem együttese szükséges:


- sztori: miről szól a film, mi a tartalma/cselekménye, mennyire izgalmas, érdekes.

- színészi játék: a színészek mennyire tudnak azonosulni a karektereik helyzetével, mennyire élik bele magukat a szerepbe, és így hogyan adják elő.

- látványvilág: milyen a környezet, a hely megjelenése és a fényviszonyok együtt milyen hangulatot adnak


Szubjektív dolog, hogy kinek mi mennyire tetszik, de ha ezek megragadják a nézőt, akkor garantált a siker, még ha nem is mindenkinél, de akadnak olyan emberek.


Zenénél is hasonló a helyzet - magyar zenénél a szöveg is lényeges, külföldinél meg csak szimplán a zene, milyen a dallama, és hogy az milyen hangulatot/érzelmet vált ki.

Legalábbis eredetileg ilyen, 10 éve azonban sok dallal kapcsolatban annyira elszabadult a felkapottság, hogy egyéni döntés helyett mindenki arra a dalra ugrik, amit sokan hájpolnak.

aug. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!