Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha hangversenyre, színházba,...

Ha hangversenyre, színházba, múzeumba jegyet veszek, miért kérnek gyakran postai irányítószámot?

Figyelt kérdés
Nem vettem észre rendszert, ugyanazon a helyen is van, hogy kérik, és van, hogy nem.

#postai irányítószám #színház-, hangverseny-, múzeumjegy
júl. 4. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Számlát kötelező kiállítani, annak meg kötelező eleme a cím.

Amióta bevezetésre került az irányítószám, azóta ez teljesen beépült a gyakorlatba.

A címem legyen

Kőveszombivár, XI. kerület Latrina út 45.

Most ez

8888 Köveszombivár, Latrina út 45.


Én (és sokan mások) civil levelezésben is az utóbbit használom.

júl. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem adnak külön számlát sem a múzeumokban, sem a hangversenyeken, csak jegyet. A számlát külön kell kérni. A személyes jegyvételekre vonatkozik, amit írok, nem a netre. Ott teljes címet kérnek, de személyes múzeumi-, hangversenyjegy vásárláskor csak irányítószámot, és azt sem mindig.

A múltkor a szüleimmel voltam múzeumban, ők mindketten 70 fölöttiek, és akkor is kérték az ingyenjegyhez. Tehát nem a számlázáshoz kell.

júl. 5. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, hogy csak az irányítószám kell, semmi más? Az reklámanyagok szórása miatt lehet érdekes. Üzleteknél gyakori, de ezek szerint nem csak ott.
júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!