Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a vlogmas...

Mi a véleményetek a vlogmas videokrol és az azt készítő influencerekrol?

Figyelt kérdés
Tavaly kezdtem el először vlogmas videókat nézni (előtte azt se tudtam, mi az), inkább az általam instagramon is követett és/vagy ismertebb influencerek videóit. És sajnos azt látom, hogy - annak ellenére, hogy alapvetően szeretem amit csinalnak nyilván ezért követem őket több platformon - a legtöbb ilyen video arról szól, hogy egész nap otthon ülnek, és nagyon ráérősen lakást dekoralnak, sütnek, instagramoznak, és a nap végre mindig marha fáradtak lesznek, és bevallom őszintén - szerintem nem leszek népszerű de bevállalom - dolgozó emberként amikor hazaérek egy 9 órás munkanap után kicsit lehangoló azt látni, hogy mások mennyire ráérnek (és konkrétan ebből élnek!) én meg nagy nehezen néha be tudok iktatni egy mézeskalács sütést vagy ajtódísz készítést… egyedül idén talan Lukovics Tamara vlogmas videóiban látom azt, hogy ő tényleg hatezer dolgot csinál, dolgozik gyereket nevel stb., de mások tényleg csak azt mutatják be, hogy egész nap otthon ülnek és arra is lusták, hogy bevásárolni elmenjek, ezért a kifli.hu hault is bemutatják.

2021. dec. 12. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Miért nézel olyan dolgokat, amitől csak szarabbul érzed magad? Hatalmas a tartalom kínálata ezeknek az oldalaknak, mégis ott ragadsz le, hogy mások látszatra tökéletes élete (mert csak azt mutatják be) után sóvárogsz, majd ignorálás és érdemi tartalomkeresés helyett kiírsz egy kérdést a neten amiben lehet őket egy kicsit alázni és lenézni, hátha találsz még megerősítést másoktól, hogy ha már az életed nem olyan, legalább együtt gyűlölködjetek azok ellen, akiknek "jó".


Nem véleményt kérsz, hanem megerősítést, hogy ugye milyen szar neked, és akkor nekik a k!rva anyjukat, hogy ilyen jó dolguk van.

2021. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nem csak a vlogmas, hanem úgy egyèbkènt is. Elèg szomorú, hogy sokan csak abból, hogy magukról szelfiznek, jobban megèlnek, mint azok akik dolgoznak.
2021. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Tamit meg sem lehet emliteni a kerdesekben, mert hamarosan torolteti...
2021. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég sok féle okból lehet otthon valaki. Pl. home office, GYES, munkanélküli, még diák, stb.

De aki dolgozik, az sem feltétlenül mutajta a munkáját, vagy mert ő nem akarja, vagy mert a munkahelye/kollégái nem akarják.


Attól, hogy a videójában nem látod a munkáját (vagy épp a nehezebb időszakait), még neki is lehet ilyen - akkor is, ha épp letagadja, sőt...


Magukat a videókat elkészíteni sem annyira kis munka, mint akkor gondolod, ha még sosem csináltál ilyet. Persze nem hasonlítom azért a szén bányászathoz, de egy jó videót kitalálni, felvenni és megszerkeszteni bőven tud annnyi idő és munka lenni, mint a legtöbb irodai munka - amiket a kemény fizikai munkát végzők ugyanúgy lenéznek, mint te a "csak videósokat"...


Kell hozzá egy fajta szellemi érettség, hogy az ember felfogja, hogy amit a médiában lát mások életéből, az nem az ő teljes életük, csak az abból kiragadott, nekünk megmutatott részek.


Persze megértem, hogy téged frusztrálnak bizonyos videók. Csak azt nem értem, hogy akkor ilyeneket minek nézel? Miért nem nézel helyette olyasmit, ami tetszik, szívesen nézed, inspirál, vagy szórakoztat téged - bosszankodás helyett?


Engem is sok videós bosszant - ezért aztán nem is nézem őket. Keresek helyettük olyanokat, akiket szívesen nézek. Ennyi...

2021. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga a vlogmas egy irtó fantáziátlan ötlet. Ha jól értem, a műfaj lényege, hogy mivel úgyis mindenki karácsonyozik, az amúgy talán érdekesebb témákat is felvonultató vlogger a saját karácsonyozásáról vlogol, ami még jobban behatárolt tematika, mint a vlogger saját életének megfilmesétéséről szóló vlogolás.


Mivel mindenkinek van élete, már a vlog is hajlamos unalmassá válni (kivéve, ha valakinek van annyi fantáziája, hogy a hétköznapi életnél érdekesebb dolgokat mutasson be a vlogjában), de hogy ezt még jobban behatárolják...

2021. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!