A Fullmetal Alchemist Brotherhoodra végig jellemző ez? Folytassam?
Megtetszett az alapja, ezért elkezdtem. 2 részt láttam, és elment tőle a kedvem a gyerekessége miatt. Az egész alapja nagyon tetszik, de a humor, szövegek nagyon gyengék és sokszor teljesen értelmetlenek, idegesítőek. A motivációról szóló, mit miért szövegek nagyon rosszak, ez gondolom végig így lesz. A "színészi játékról", tehát a gyerekes reakciókat se nagyon bírom, de ez úgy általában minden animere jellemző, szóval elnézem.
Érdemes folytatni?
A code geasst imádtam, mert ott sikerült elnyomnia a zsenialitásnak ezeket a dolgokat.
Nekem is ez volt a legnagyobb bajom a Brotherhooddal, pedig alapjáraton nem zavarnak a humoros dolgok, a Gintama pl. nagy kedvencem, de ott legalább van egy határ a humor és a komolyság között.
Ezzel szemben nekem a sima FMA jobban tetszett, mert az komorabb hangulatú volt, eleve a lezárása is komorabb, de abban a sorozatban nem volt ennyi humorosnak mondható rész (volt ott is, de nekem nem volt olyan zavaró számomra).
Egyébként a Brotherhoodban is lesznek komolyabb részek, és tényleg egy zseniálisan felépített anime, de valamiért nekem se jött be az FMA humora.
Érdemes megnézni, mert tényleg jó anime, de ha zavar a dolog, akkor lehet, inkább a simát nézd végig, aztán utána hátha lesz hangulatod a Brotherhoodhoz is.
Először is: tudom miről beszélsz, de ez nem jellemző ám MINDEN animére, nehogy azt hidd.
Egyébként pontosan ezért nekem is nehezemre esett elkezdeni, beletelt vagy 10 epizódba mire igazán beszippantott, de azóta az egyik kedvenc animém, szóval szerintem adj neki még egy eséjt. Meg kell szokni, meg a sztori is lassanként indul be, de aztán baromi izgalmas lesz.
Az első rész filler volt, adj még időt ennek az animének, nem bánod meg, egyre komolyabb lesz.
A 4. részt mindenképp nézd meg, abból lett a legnagyobb internetes mém.
Figyelembe kel venni hogy a két föszereplö 14 és 16 évesek ha jól emlékszem + - 1 év tehát enek korsztálynak szól az anime természetesen ezen felül ahogy halad elöre a történet ugy komolyodik 64 részes szóval nem egy neverending
de ha csak felsorolom a témákat amit feldolgoz
Halál,születés,háború,kegyetlenség,pszihopátia,hatalmi harc,gyilkolás,apaság,ember kisérletek, orvoslás, élet a halál után, a család fentartása, a 7 fö bün, és még sok más amit lusta vagyok felsorolni
#3 vagyok
#4 amiket írtál azokat nem dolgozza fel az anime(nem mindet). Nem ugyanaz, hogy feldolgoz valamit, ergo ténylegesen arról szól a történet, vagy csak úgy mellékesen benne van, vagy akár csak motívumként szerepel.
Kérdező! Ha a Code Geass arról szólt, mit jelent jó uralkodónak lenni, akkor a Fullmetal Alchemist: Brotherhood arról szól, hogy mit jelent felnőtt férfinak lenni. Ebből amit írtam az első 3 részben semmi sem látszik. A 4. részben Shoe Tucker lesz a negatív példa, a kerülendő út, utána számos sokkal pozitívabb, motiválóbb példát mutat az anime.
a #4 vagyok tényleg roszul fejesztem ki magam ugy értetem hogy meg emlit és tulajdonképen is álást foglal vele kapcsolatban
de van a le irtak közöt amirt tényleg kidolgoznak
Shonen besorolásnál erre kell számítani de megjegyzem az FMAB a legigényesebb shonenek közül való. Anno én nagyon élveztem, nem tudom hogy most mennyire zavarna a gyerekessége.
A CG inkább seinenesebb, de abban is vannak bőven shonen elemek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!