Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Baj, ha anime karakterekbe...

Baj, ha anime karakterekbe vagyok szerelmes? Más is volt/van már így?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert engem most nagyon elkapott az anime-pasik láz :D

2016. márc. 30. 03:43
1 2
 11/20 D-Mano ***** válasza:

Igen, baj!


Egy anime karakter jóval elnagyoltabb, kevesebb vonásból áll össze, mint egy valódi ember személyisége. És a legtöbb vonásuk eltúlzottak. Ezekben a tulajdonságokban egy valódi ember kevésbé intenzív vonásokat mutat, és ezeken kívül van száz másik is mellé, amelyből nem egy ellenszenves is lehet még a legrokonszenvesebb személy estében is. A külső jegyek is mesterségesen alkotottak, és valótlanul jó arányokhoz igazítottak.


Egy anime karakterrel, mint egy haverral, baráttal, barátnővel nem tudsz kiteljesedni. Hiába valószínű, hogy kinövöd ezt a túlzó rajongást, jobb időben elhatárolódni és biztonságos távolságba kerülni ezektől a sémáktól, mert óhatatlanul beivódhat az elméd valamely szegletébe, és ez akár konfliktusokat is szülhet későbbi emberi/párkapcsolataidban.


Félreértés ne essék! Az nem probléma, ha valamelyest magával ragad egy-egy anime karakter külleme vagy jelleme, mint ember, pasi, vagy csaj; a történetek megértésében és élvezetében sok esetben fontos egyes szereplőkkel való szimpátia vagy azonosulás kialakítása. Sok anime esetében előfordult velem is, hogy egy-egy újabb részt azért is nagyon vártam, mert így láthattam egy szimpi karaktert vagy ütősen kinéző animecsajt. (Bár csak karakter és/vagy küllem miatt egy animét sem tudtam volna végignézni)

2016. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11! Azért nagyon sok féle anime van, vannak olyanok is, ahol nagyon jól kidolgozott karakterek vannak. Ajánlom pl a Steins Gate nevű animét, itt a főszereplő olyan jellemfejlődésen megy keresztül, amit sok nyugati drámaíró is megirigyelhetne.
2016. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 D-Mano ***** válasza:

Kedves #12-es!


Sok történetnek van olyan célja, hogy jellemfejlődésbeli értékeket (is) közvetítsen. Ehhez, hogy elérhesse a célját jól kidolgozott, árnyalt karakterek szükségesek, akikkel lehet azonosulni. Okabe Rintarou karaktere is ilyen. A Steins;Gate karakterei és története van olyan jó, hogy elsikoljon a figyelmünk attól, hogy sem komplexitásában, sem árnyaltságában közel nem egyezik meg a személyiségük egy egy valódi ember személyiségével. A végeredmény: lehetőség nagy mértékű azonosulásra, és a jellemfejlődésbeli érték átadódik.


Tehát nem mondtam egy szóval sem, hogy az animékben nincsenek jól kidolgozott karakterek. Sőt! (Főleg, hogy a Steins;Gate az egyik kedvenc animém- többek közt épp ezért. :) ) De még ebben az esetben is távol áll egy valódi ember személyiségétől (hiába hasonlít nagyon).

2016. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Na jó, de ezt ilyen alapon bármilyen nyugati alkotásra is rá lehet mondani. Persze, egy kitalált karakter soha nem lesz annyira "kidolgozott", mint egy valódi, de hát erre nincs is idelye, hiszen egy film/sorozat tart x óráig és csak ennyivel operál. Ettől függetlenül szerintem tök oké, ha valakinek egy kitalált karakter vonzó. Ha belegondolsz, a valóságban is egy csomó emberről csak felszínes képünk van, egyszerűen azért, mert nem töltünk túl sok időt velük. Ettől még lehet valakihez vonzódni. Persze, nem beteges mániás módon, az persze sose jó.
2016. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Vissza olvasva végülis te is valami ilyesmit írtál, csak nekem túl vészjóslóan hangzik az a komment :D Azért szerintem általában nem lesz komoly baj az ilyen vonzalmakból.
2016. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 D-Mano ***** válasza:

Igen, bármelyik nyugati alkotásra is rá lehet mondani. Nem állítottam, hogy nem. (De ez itt most nem tartozik a témához- itt most kizárólag az animékről van szó. Egyébként ugyanezt írtam volna, ha pl. valaki a Trónok harca karaktereibe való szerelembeesésről kérdezett volna. Azzal a különbséggel, hogy ott élő szereplők jelennek meg, ami a vonzódás testi részét indokolttá teheti. Na, most ezt sem teljesen, hiszen a sminkelés és a filmes utómunkálatok is torzítanak egy valódi emberi megjelenésen.)


A történetek karaktereinek komplexitásának és árnyaltságának a valódihoz képest jóval kisebb mértéke természetszerűleg adódik, hogy a történetek eszközbeli és időbeli korlátai miatt van: a történéseket és a karakterjegyeket is sűríteni kell. Igen, ez az ok, de most az okozatról van szó. (A tisztázás végett: ebben a bekezdésben az okozat, aminek az okáról beszélek a következő, idézem: "A történetek karaktereinek komplexitásának és árnyaltságának a valódihoz képest jóval kisebb mértéke")


Én is a szimpátia vagy enyhe vonzódás egészséges mértékére hívtam fel a figyelmet- a túlidealizálás vagy a szerelembeesés már a beteges irányba tart. (Továbbra is: az enyhe vonzódás nem beteges.). Lásd: #11-es hozzászólás (1. hozzászólásom) utolsó bekezdése.

2016. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 D-Mano ***** válasza:
Az utolsó kommentemet röpke 30 percig fogalmazgattam (közben ettem, meg szobatársam nyaggatott, meg miegymás), így lemaradtam a te utolsó kommentedről annak elküldése előtt. :)
2016. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem normális ha tetszik egy karakter, csak a szerelem valóban kicsit túlzó kifejezés.

Engem például Komaba Ichiro ragadott meg a Silver Spoonból. Fantasztikus a felelősségteljes gondolkodása, a szorgalma. A nehéz sorsa ellenére sem törik meg, továbbra is igyekszik.

2016. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Kicsit túl komolyan veszi ezt a kérdést itt mindenki :D :D Srácok, ott a "humor" címke :D Tessék figyelni :D ^.^
2016. ápr. 2. 01:28
 20/20 hinahi ***** válasza:

Szerintem kicsit sem probléma. Igen nekem is volt/van ilyen karakterem. Nem is kevés😂

Én a helyedben nem szégyelném. Én elfogadtam 😁

Ez is azt mutatja meennyire jó az adott anime,és mennyre beletudod élni magadat. Szerintem szuper. Ez a valos kapcsolataidat a pasival/csajjal is meglenditheti.

Sajna akik nem néznek animéke/olvasnak mangát akkor ezt nemértheti😢

2016. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!