Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a különbség a Fullmetal...

Mi a különbség a Fullmetal Alchemist és a Fullmetal Alchemist Brotherhood között?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert most néztem végig a brotherhoodot mert nekem azt mondták h a másik az nagyon béna. De mindenhol beleakadok olyan eseményszálakba ami a brotherhoodban nem történt meg. Szóval érdemes végignéznem azt is vagy nincs olyan nagy eltérés?

2016. febr. 27. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Először is kezdjük onnan, hogy Hiromu Arakawa elkezdte a Fullmetal Alchemist magát, ami elképesztő siker volt, ezért természetesen anime adaptációt kapott. Ez történt 2003-ban, és mivel a manga még messze nem ért véget, az első sorozat egy totálisan más történettel operált, ami csak Kapzsival/Greeddel való találkozásig egyezik valamennyire az eredeti sztorival.

(Megjegyzés: valójában ez a sorozat sem béna, kreatív lett a befejezése, de messze nem éri el az eredeti történet színvonalát, ezért nagyon leéértékelik.)

A vérbeli fanok persze fel voltak háborodva, hogy merészelték megváltoztatni a történetet, ezért egy évvel a manga befejeződése előtt újabb animeadaptációnak kezdtek neki, ami szinte tökéletesen követi a mangát. Ez a Brotherhood.

2016. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

A Brotherhood végig a mangát követi, a sima pedig egy idő után teljesen más szálon halad (mivel amikor készült, még nem volt befejezve a manga).


"nagyon béna" apám fszát, nagyon is jó, érdemes megnézni

2016. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 D-Mano ***** válasza:
52%
Az első Fullmetal Alchemist anime volt az, ami egy teljesen új dimenziót nyitott meg számomra az animék világában, és azóta is csak 1-2 művet találtam, ami ebben a dimenzióban mozog. Szerintem mindenképpen megéri megnézni, mert egy ütősen jó történet. És ebben a dimenzióban egyetlen alkotás tudta felülmúlni idáig: a Fullmetal Alchemist Brotherhood! Ám szerintem, aki még nem látta az kezdje az első adaptációval, és utána a Brotherhood-ot. Te ezt, ugye, már nem tudod megtenni, így csak azt javaslom, hogy fokozottan ügyelj arra, hogy ne akard a 2-t összehasonlítani.
2016. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!