Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Otaku társaim! Valaki ért a...

Spray kérdése:

Otaku társaim! Valaki ért a cosplay készítéshez?

Figyelt kérdés
Még kezdő cosplay-es vagyok, de mondoconra be szeretnék öltözni az Attack on titan-ból Sasha-nak! A dzseki, nadrág, övek, stb megvannak, csak a manőverfelszereléshez és a kardokhoz nem tudom hogyan kezdjek hozzá! Segítetek nekem megadni a kezdő lökést? (Ha valaki kritizálni szeretné, hogy miért ezzel kezdem, az inkább kattintson máshova. kinek nem inge, ne vegye magára. Előre is köszi.)

2015. dec. 1. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából ha nem vagy kreatív és nincs sok pénzed akkor sehogy, ajánlott ebayről vásárolni. Bár más kérdés hogy ha nem te készíted, hanem megveszed cosplay-e egyáltalán.


Az a baj amiből el lehet készíteni tárgyakat az nagyon drága, egy 120x120as worlba kb 15.000 forint és az elég kevés dologra jó. Gyakorlatilag akkormár hosszútávra jobban megérné 3d nyomtatót venni, a kész cuccokat meg átfesteni.

2015. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, mi az a "worlba"? És valakik biztosan megcsinálták már, ezért én is megpróbálkoznék vele. Csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen anyagokból kell, vagy hogyan! Ha nincs válasz utánanézek magam, de egyenlőre nem találtam semmit, és ez így egyszerűbb is!
2015. dec. 2. 07:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt tudnod kell, hogy egy manőverfelszerelés elkészítése (anyagtól függetlenül) nagyon sok pénzbe kerül.

Nagyon sokat kell tervezni, rajzolni, szóval az jó, ha értesz az ilyesmihez. Én nagyon sok képet gyűjtöttem ki az animéből, rákerestem youtubeon is, hogy mások hogyan készítették el. Talán a legtakarékosabb az az, ha kartonból csinálod a cuccot. Nem tudom, hogy mostani conra akarod-e kivinni, de én pár hónappal con előtt kezdtem el, és alighogy sikerült befejeznem. De hogyha végtelen időd van, lehet hogy neked menni fog! :D a lényeg, hogyha úgy érzed cosplay készítés közben, hogy "én feladom, ezt nem tudom hogy csináljam meg", vagy ilyesmi, sose add fel! :D és semmit se kapkodj el, akkor csak rosszabb lesz. Remélem, hogy tudtam segíteni valamit ^-^

2015. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Worlba egy anyag. Minőségi, tartós, de nagyon drága, és munkaigényes cucc. [link]
2015. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ^^ Tényleg sokat segítettél! Jó ilyen emberekkel beszélgetni! Nem, nem a mostani conra, hanem a tavaszira szeretném elkészíteni! :) Majd akkor utánanézek ezeknek a videóknak! Még egyszer köszi! És kitartó leszek!!!!
2015. dec. 4. 08:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne dőlj be annak, mennyire drága és rettentően nehéz ez. Nem az. Kell hozzá némi gyakorlat, de valahol el kell kezdeni a gyakorlást és megtapasztalni mindenféle anyagot, amivel dolgozhatsz, szóval láss csak hozzá!

Nem kell semmiféle szuperdrága anyag sem. A cosplay lényege a kreativitás, bármit csinálhatsz bármiből, bármilyen módon.

Vágahtsz ki kartont, megformázhatod kemény szivacsból, polifoam-bólrétegezheted különféle ragasztókkal, festékekkel, hogy változtass a kész anyag textúráján, festheted, lakkozhatod, faraghatsz fát, ami csak tetszik.


Kísérletezd ki mi a legjobb!


De gyorsan beírtam a googel-be, ki is adta ezt, nem néztem végig, de hátha vannak benne hasznos tippek. https://www.youtube.com/watch?v=JGzWxM8ued8

2015. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:3 Köszönöm szépen!!!! Nagyon sokat segítettél! ^^
2015. dec. 9. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!