Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animét ajánlanátok...

Milyen animét ajánlanátok annak, aki még soha nem látott ilyet?

Figyelt kérdés

Abszolút nem ismerem ezt a műfajt, de olyan sokat olvastam róla, hogy érdekelne.


Főleg olyanok, amik tényleg komoly mondanivalóval bírnak, és szerintetek kifejezetten igényesek.



2015. aug. 7. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tezsett a death note ami ilyen jellegű, de megpróbálhatod az attack on titant is. Igazából szerintem a legtöbbnek komoly mondanivalója van, ha nem is minden részben, de elég fontos témákat feszegetnek néha:)
2015. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Death Note a legjobb kezdő anime, esetleg a Btooom!-ot tudnám még kezdésnak ajánlani.

Ha igényes műveket akarsz, akkor a seinen műfajban keresgélj a későbbiekben, nekem ezek a kedvenceim:

Fate/Zero

Wolf's Rain

Evangelion

Steins;Gate

Berserk

2015. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
az én kedvenceim a Death Note, Tokyo Ghoul a Parasyte (KISEIJUU: SEI NO KAKURITSU-se rosz) Ha valami hosszabbat keresel akkor Hunter x Hunter
2015. aug. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem írtad milyen műfajokat szeretsz, így elég nehéz aminét ajánlani.

Amit a többiek ajánlottak mind jók.


Néhány személyes kedvencem:

Ritka madár még animében is, de nekem nagyon bejött, remélem nem riaszt el a grafikája:


[link]



Ebben semmi nagyobb dráma nincs, csak arról szól hogy nem egyszerű egy új világba (másik országba beilleszkedni) Egyszerű, bájos sztori.


[link]


Én nagyon szeretem, de egyetértek az ismertetővel: "alapmű, de aki a „könnyebb” animéket kedveli, az inkább ne nézze." Ennek van fent még egy évada, szinkronos mindkettő.

[link]



Ez is különleges volt számomra. A történet végéig meg tudott lepni, mert mikor azt hittem értem mi történt, valami egyből megcáfolta. Érdemes végignézni :)


[link]


Ez is szinkronos, könnyedebb, sokat lehet rajtuk nevetni:


[link]


Ezek nagyon rövidek, csak macskabarátoknak, vagy állatszeretőknek :)


[link]


Nagy kedvenc, az elsők között láttam. Az alkotójától mindent szeretek


[link]


Ez is macskás. Még hét perc sincs, de benne van egy család egész élete. Ennyi idő alatt elérte hogy mosolyogjak, sírjak... Nagyon jól megmutatja hogy ennek a műfajnak nincsenek korlátai.


[link]


Remélem találsz közöttük kedvedre valót.

2015. aug. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Wolf's Rain, én is ezzel kezdtem 3 éve, azóta is imádom^^
2015. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Nézd meg az Inuyashát, meg a Kaleido Start.
2015. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Hát így ,hogy nem ismerlek elég nehéz egy olyat mondani ami boztos tetszene neked de szerintem:

An no exorcist

2015. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek: fiú vagy-e vagy lány és milyen műfajokat, milyen jellegű történeteket szeretsz? Enélkül nagyon nehéz első animét ajánlani.
2015. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A többiek nagyon jókat írtak, különösen a 2. és 4. válaszoló listáját nézegesd szerintem. Sorozatokból kezdésnek én is a Death Note-ot ajánlom. Ugyan nincs olyan sok mondanivalója, de egy remekül megírt, igényes krimi. Filmekből pedig érdemes lehet kezdésnek Hayao Miyazaki és Satoshi Kon filmjeiből válogatni. Mindkét rendező összes filmje zseniális. Ha komolyabban érdekel a sci-fi, illetve a cyberpunk, akkor a Ghost In The Shell franchise-ba érdemes belemerülni. Kezdve a 95-ös film-el. Ez remek filozofálás az emberi létről és az élet fogalmáról. Ha inkább az elvontabb témák érdekelnek akkor a Neon Genesis Evangelion-t és a Serial Experiments Lain-t ajánlom. Előbbi egy lélektani anime a depresszióról és az emberi pszichológiáról, míg az utóbbi egy jóval komplexebb de sokkal nehezebb filozofálás az információról, istenről, a technológia fejlődéséről és még megannyi témáról.
2015. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szandi120977 válasza:
Ha inkább romantikusat szeretnél akkor nézd meg a sukett ii na yo vagy a maid later ézek szerintem jó animék
2015. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!