Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen jó és érthető animét...

Milyen jó és érthető animét ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Megnéztem az Animátrixot és nagyon tetszett a hangulata. Hasonló, elgondolkodtató, de nem túlbonyolított és nem túl hosszú animét keresek. Van ötletetek?

2015. júl. 28. 13:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyebkent utanakerestem interneten, es ugy latszik masnak is eszebe jutott: ishval = israel? Amugy is sok hatagu csillag szeru ikon lathato a sorozatban. Ha ez igy van, akkor csalodnom kell a japanokban, h ok is a zs*dok csatlosai, netan seggnyaloi. A valodi eletben inkabb az elnyomott palesztinokhoz lehetne hasonlitani az ishvaliakat, nem a zsarnokoskodo izraelhez. Velemeny?
2015. aug. 29. 12:49
 12/18 A kérdező kommentje:
Tovabbgondolva, meg az is lehet h a homonkulusok kepviselik izraelt, mivel az o testukon van egy davidcsillaghoz hasonlito tetovalas es az ishvaliak a palesztinok szerepet toltik be. Ilyen velemenyt is lattam mar mas forumokon.
2015. aug. 29. 13:13
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem izrael nem nagyon jött be a képbe, viszont ishvalban én a zsidó vallásúakat véltem felfedezni. Ha belegondolsz az amestrisi sztereotípiába: kék szem, szőke haj (ami ugye az "árja faj" jellemzője), valamint ha ehhez hozzácsapjuk azt, hogy az állam vezetője egy barna hajú, sötét szemű, bajszos férfi, aki ráadásul Führernek nevezteti magát, szerintem egyértelmű a Hitleri Németországgal való párhuzam. Ha jól emlékszem, a 31. részben már tudod, hogy ki is valójában Bradley. Belegondolva, ő maga más, mint a népe, szóval egy bizonyos szempontból ez is lehet Hitler párhuzam.

Bár lehet, hogy csak én látok bele túl sokat, 14 éves fejjel lehet félreértelmeztem valamit...^^

2015. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Akkor már többen is vagyunk, akiknek a zsidók (Izrael) jutottak eszébe valamilyen formában a sorozatról, vagy a nácik. Csakhogy akkor megint egy óriásit kell csalódnom valamiben. Azért lett elegem az amerikai filmekből, mert egyfolytában előkerül valami a zsidókról (ugye a háttérből ők finanszíroznak sokmindent, így a filmek nagy részét is).

Gondoltam, megpróbálom az animéket, mert sok jót hallottam róla. Erre megint a pióca zsidókkal, vagy az ő közkedvelt, de unalomig ismételt témájukkal, a nácikkal kell "találkoznom", egy elvileg nem evilági sorozatban, ami eddig a pontig nagyon tetszett. Most már végig fogom nézni, de ezt nem tudom megemészteni neki.


Tudtok ajánlani olyan animét, ami a kérdésben szerepel, PLUSZ, nincs semmiféle politikai párhuzam jelen világunkkal? :D

2015. aug. 29. 15:36
 15/18 anonim ***** válasza:

De ettől függetlenül remélem végignézed, vétek lenne kihagyni. A párhuzam benne össz-vissz csak ennyi, legalábbis nem nagyon találtam mást, pedig már harmadjára nézem végig. ^^


Amit most hirtelenjében ajánlani tudok:

Chihayafuru (2 évados, vígjáték, a karutáról szól (kártyajáték), ennek ellenére inkább sportnak, mint egyszerű kártyajátéknak mondanám, nagyon lehet izgulni a meccseken)

Haikyuu (szintén sport (ezúttal röplabda), vígjáték)

Akame ga Kill (dráma, véres, vígjáték elemekkel, amiket fokozatosan elhalványít a rengeteg tragédia, ami gyűlik és gyűlik... zsepit készíts!)

Angel Beats (dráma, vígjáték, fantasy, véres)

No Game No Life (viszonylag könnyed darab, egy otaku testvérpárról szól, akik egy átkerülnek egy másik világba, ahol mindent játékokkal oldanak meg. "A logika győz" az alapkoncepciója)

Shigatsu wa Kimi no Uso (egy zseni ex-zongorista fiúról, és jelenleg is aktívan zenélő hegedű-szerelmes lányról szól. A fő történetszál az, hogy a fiú újra zondora elé mer-e ülni (édesanyja halálakor hagyta abba a zongorázást), valamint a vége dráma, megkönnyeztem)

Gosick (krimi jellegű, bár mégsem tisztán az. Részről-részre olyan rejtélyeket oldanak meg, hogy csak néztem, a hangulata az "aranyosvicces" és az "egyenesen nyomasztó" között váltakozik. A két világháború között játszódik egy kitalált európai országban, valamint a második világháború is szerepet kap benne (csak maga a csata része, a politikát mellőzi)

Barakamon (könnyed darab, stresszoldónak tökéletes. Semmi komolyabb célja, története nincs, inkább a főszereplő karakterfejlődésére koncentrál, ahogy munkamániás, egyéniség nélküli kalligráfusból társasági ember lesz, saját kalligráfiai stílussal. Vígjáték)

2015. aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm az ajánlásokat! Nem tudod, ezek közül van valamelyik magyar szinkronnal?
2015. aug. 31. 11:36
 17/18 A kérdező kommentje:

Tegnap este ledaráltuk végig a sorozatot! Első gondolatom: "ezt még meg fogom nézni legalább egyszer"! Nagyon összetett, sokszereplős anime volt, nagyon összetett történettel, és jó ötletekkel, szimpatikus karakterekkel.

A végén valahogy én többet vártam. A 64. részre gondolok. Mindenki szétszóródott, a két testvér is külön utakon folytatják, és a szerelmi szál is elég bugyután lett lezárva (egy csók elcsattanhatott volna :D ). De összegezve szép órákat adott nekem.

2015. szept. 1. 10:44
 18/18 A kérdező kommentje:
Jah, az előző komment utolsó két sora SPOILER!
2015. szept. 1. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!