Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Fullmetal Alchemist-et...

A Fullmetal Alchemist-et latni kell ahoz, hogy ertsem a Fullmetal Alchemist Brotherhood-ot? (Anime)

Figyelt kérdés
Elkezdtem nezni a Fullmetal Alchemist-et de oszinten bevalva halal unalom az az anime, nincsen benne egy egybefogo tortenet szal. Csak ilyen ketto, harom reszes mellekszalakbol van folepitve az egesz anime. (Legalabbis addig amig kepes voltam megnezni). Van barmi fontos amit tudnom/latnim kene ahoz, hogy ertsem a Brotherhood-ot? Vagy akar igy is belevaghatok, hogy nem tudom, hogyan vegzodott az elso evad? Elore is kosz a valaszokat.

2015. jan. 17. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Volt a Fullmetal Alchemist manga.

Ez alapján elkezdték csinálni a Fullmetal Alchemist című animét, ami Greed/Kapzsi felbukkanásáig nagy részben követi a mangát, de utána teljesen más.

Majd elkészítették a Fullmetal Alchemist Brotherhoodot, ami teljesen a mangát dolgozza fel.

Tehát a "sima" és a Brotherhood Greed felbukkanásától kezdve tér el teljesen egymástól. A Brotherhood sokkal jobb.


Van egybefogó történet: keresik a Bölcsek kövét. E köré épül az egész történet. De a Brotherhood végére kiteljesedik.

2015. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem teljesen ertem amit mondasz... Azt probalod mondani, hogy a ket anime tulajdonkeppen ugyan azt dolgozza fel, csak az egyik elterik a tortenettol feluton mig a masik vegig csak a tortenetet mutatja be?

Ha jol ertelmezem... Ezek szerint nem kell a sima Fullmetal Alchemist-et latnom ahoz, hogy ertsem a masodikat mert tulajdonkeppen ugyan az a ketto, nem de?

2015. jan. 17. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól értelmezed.

Úgy gondoltam,h érthető ahogy leírtam.

A lényeg h a "sima" FMA és a Brotherhood ugyanazt a mangát dolgozza fel, csak a sima egy pontos eltér az eredeti sztoritól. Míg a Brotherhood teljesen az eredetit dolgozza fel.

Tehát nem kell megnézni a simát a Brotherhoodhoz.

2015. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*ponton
2015. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kosz
2015. jan. 17. 14:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Greed felbukkanasaaig kb. ugyanaz. Onnantól totál más, de brotherhood sokkal jobb, szebb, jobb oszk, történet is sokkal jobb.
2015. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hááát hiába manga alapján készült a Testvériség, de az anime szerintem rossz stílust kapott és nem nyerte el a tetszésemet. A grafikája vakítóan éles, a történet eleje - a régi sorozat miatt - rettentően szalad, a rengeteg horror mellett pedig tele van balfácán poénokkal és nem találja meg saját magát a mű. A régi sorozat stílusát kellett volna visszaadnia.


35/F

ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Illetve a balfék poénok miatt a mélysége is kimaradt és így életlen a horrorisztikussága.
ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!