Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Valami anime-t ajanlotok?

Valami anime-t ajanlotok?

Figyelt kérdés

Mar tobb szaz animet lattam, szoval nagy valoszinuseggel azt is lattam amit irni fogtok de barmi johet, irjatok batran mindenkinek megy majd a zold pacsi. Lehetoleg 17+os legyen (legtobb oldalon ki szoktak irni, hogy milyen korosztalynak ajanljak), de szinte barmi johet, ver, ghore, thrillet kedvelem. Felolem ecchi is lehet. (Ha irsz egy animet akkor legyel szives utani irni, hogy milyen gender, megis mire szamithatok, koszi)

Ja es meg valami, legyetek szivesek oldalakat ne belinkelni, mert a ti szemelyes velemenyetek erdekel. Elore is kosz mindenkinek.



2015. jan. 15. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Cowboy Bebop. Pörgős, akciódús sci-fi-szerűség (bár lehet h ismered).
2015. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaja, lattam mar vagy haromszor :) Orok klasszikus, a vege mindig megmozdit valamit bennem...
2015. jan. 15. 17:55
 3/9 Lalice válasza:
69%

Another: horror kategória, nem annyira ilyesztő, inkább érdekes

Angel Beats: ezt mindenképp ajánlom

Acchi Kocchi: mindennapi dolgokról szól, de nagyon aranyos

Aishiteruze baby: romantikus, vígjáték és gyereknevelésről szól

AKB0048: éneklős, idol, ezt is mindenképp ajánlom

Ao Haru Ride: szerintem az egyik legjobb romantikus anime.

Bokura ga Ita: még egy romantikus anime, sok bonyodalommal

Buddy Complex: harcos, robotokkal, nagyon jó anime, egy nap alatt meg lehet nézni de megéri.

Chihayafuru: japán kártyajátékrol szól, vannak benne szerelmi szálak..

Death Note: ez is jó

Diabolik Lovers: vámpiros

Durarara!: egyik kedvenc animém, első pár rész könnyen érthető, de aztán bonyolódik, ezért ezt inkább akkor ajánlom, ha van olyan napod amikor teljesen szabad vagy és maratonban koncentrálva végig tudod nézni a 25 részt.

Fairy Tail: sok harc van benne, nekem tetszett

Gosick: nyomozós, elején még értettem, de a vége felé el lehet veszíteni a fonalat, ezért ezt is egy szabad napra ajánlom

Golden Time: még egy romantikus anime, bonyodalmakkal de nagyon aranyos

Hanasaku Iroha: nem nevezném annyira romantikusnak, ez az anime inkább barátságról és munkáról szól

Hatarakou Maou-sama: nagyon jo anime, van benne egy kis harcjelenet, démonokkal, egy pár romantikus jelenet..

Hotarubi no mori-e: egy 45 perces film, kicsit sírós, de egy nagyon szép történet..

Hunter x Hunter: az egész avval kezdődik szinte hogy a főszereplő meg szeretné keresni az apját, ezután annyi bonyodalom elhúzott harcjelenet, néha nem bírod kivárni a következő rész, néha már majdnem meguntad, de ujra jön egy fordulat és azon kapod magad, hogy vége a résznek és már a következőt nézed:)

Hamatora: szokatlan hangulata van egy animéhez képest, szerintem, de a rajzolást nagyon szép és a történet is jó.

Inari konkon koi iroha: egy nagyon aranyos anime

Isshuukan Friends: barátságról, és szerintem szerelemről szól, bonyodalmakrol, egy pár szomorú résszel, de az összhatás az jó

K-on: egyik kedvencem

Kamisama Hajimemashita: romantikus anime kategóriába sorolnám, nagyon érdekes és szerethető szereplők vannak benne:)

Kaleido Star: Sport

Kamisama Kazoku: Isten családjáról szól, szerelemről, de nagyon szerethető sorozat

Nodame Cantabile: romantikus vígjáték, a keletkezéséről azt hallottam, hogy a mangaka meglátott egy képet, amin egy lány egy rumlis szoba közepén zongorázott, és ez ihlette meg:D

Noragami: nem is tudom mit mondjak erről az animérol, talán azt, hogy mindenképp érdemes megnézni

Nagi no Asukara: Ezt az animét régebben kezdtem, eljutottam pár részig és abbahagytam, talán direkt vagy véletlenül de ebben az animében ha megfigyeled, óriási a szerelmi háromszög, már inkább 10 szög, de amikor ujra belekezdtem,végig néztem és rájöttem, hogy igazából nagyon érdekes:D

Ookiku Furikabutte: baseball

Phi Brain: Kami no Puzzle: rejtvènyes, de én pl. A harmadik évadig úgy néztem, hogy észre sem vettem hol tartok, aztán amikor megláttam hogy 3. Évad, ilyen hoppá volt hogy nekem most már aludnom kéne mert már reggel van xD

Red Data Girl: ezt nagyon szeretem

Ryuugajou nanana no maizoukin: ezt még nem néztem végig de a 6. Részig nagyon tetszik:)

Sankarea: zombis

Valvrave the Liberator: egyik legjobb anime a világon!! A végén talán lehet kicsit sírni de nagyon jó, harcos, robotos, a barátságról is szól, romantikus is egy kicsit

Zetsuen No Tempest: sok-sok bonyodalom

Shigatsu wa kimi no uso: most fut, egy zongorista fiúról szól, eddig nagyon jó

Watamote: ez az a tipikus anime, hogy ha este nézed a szobádba bezárkozva, a vicces részeknél muszály két kézzel be fognod a szád, hogy a szüleid ne hallják meg ahogy röhögsz xD


Megpróbáltam a jó animéket összegyűjteni azok közül amiket láttam, ilyen 10-15 akartam de hát mindegyik nagyon jó... De a végére hagytam a legeslegkedvenceimet:


Attack on titan: harcos, 2016 bán jön ki a 2. Évad, de megéri megvárni mert az első évad elképszető szerintem, vannak harcjelenetek, sírós jelenetek, nagy fordulatok..

Anohana: az elején úgy kezdődik mint egy átlagos anime, a főszereplő éppen főz.. De pár rész elteltével beleszerettem ebbe az animébe..

Bakuman: két mangát rajzoló srácról szól, és egyikőjük szerelmi életét meg álmait teszi a kozepontba, sajnos most nincs fenn magyar felirattal, régen volt de nem tudom miért letiltották, de ha tudsz angolul, vagy franciául, úgy megtudod nézni:)

Free: úszás, barátság..

Gakuen Alice: nem is tudom mi fogott meg ebben az animében, de nagyon szeretem:D

Jellyfish Princess: nem tudok sok mindent írni róla, ez is egy olyan amit mindenképp ajánlok

Kilari: magyar szinkronnal is fent van Indavideon, a főszereplő Kilari, nagyon szeret enni, megtalálja élete szetelmét és mivel a fiú híresség, Kilari is hiresség szeretne lenni..

Katekyo Hitman Reborn: egy első rész kicsit ciki volt.. Szerintem.. De utána egyre jobban megszokod az animét, a hangulatát, vannak akik abba hagyják a 20. Resz elott mert unalmas, de ők nem tudják, hogy a 20 résztől lesz a legjobb, sok harccal, maffiával, lányoknak és fiúknak is ajánlom:)

Magi: The Kingdom of Magic: ennek az animének a két évadját 3 nap alatt néztem meg, és nagyon tetszett ( mondjuk nekem minden anime nagyon tetszik xD de ez is egy volt a nagyon-nagyon tetszik kategóriának :) ) Egyiptomban játszódik, azt hiszem, vannak benne harcjelenetek..

No.6: ezt csak nézni kell :)

Soredemo Sekai Wa Utsukushii: hosszú címe van, de az anime nem ilyen hosszú csak 12 rész és még nincs második évad :( romantikus..herceg/hercegnő s :)

Shinsekai Yori: minden pillanatban figyelni kell, nehogy elveszítsd a fonalat, viszont ha figyelsz még a legelső rész első 5 percére is ami majd fontos is lesz, megérted a végét. Békésen kezdődik, aztán titkokat tudunk meg, stb..


Remélem tudtam valami olyan animét ajánlani amit még nem lattal, ha még szeretnéd hogy ezeken kívül mondjak többet, szólj és ajánlok még jó animéket..

2015. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ember, te beteg vagy :) Jo ertelemben xD kosz az animeket
2015. jan. 16. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Gantz - Bár elég sok félrevezető dolog van benne afféle társadalomkritikának is nevezhetnénk. Ami megfogott benne az az, hogy a legtöbb animével ellentétben reálisan mutatja be az emberi személyiséget.

Danganronpa - Egy nyomozós sztori ezt mindenképp ajánlom annak ellenére is, hogy a végét szerintem elrontották.

Umineko és Higurashi no naku koro ni - Ezeket a legjobb animék közé sorolnám az összes közül, viszont elég brutálisak.

fate zero- A történet önmagában nem elég érdekes a szereplők mégis egy érdekes animévé teszik.

No game no life - Egy hasonlít a Code Geass-hoz.

Spiral - Thriller, szintén kedvenc.

Steins Gate - Időutazós.

shiki - Nagyon közel áll ahhoz, hogy elvontnak lehessen nevezni, de én mégse sorolnám abba a kategóriába. Véleményem szerint csak a két gyerekkori barát közti kapcsolat (doki és a pap) és a döntéseik teszik érdekessé.

Ergo proxy - Sci-fi csak akkor tudom ajánlani, ha nem létfontosságú számodra, hogy gyorsan haladjanak az események. Az első tíz részt akár unalmasnak is lehetne nevezni, de utána érdekes lesz.

Experiments Lain- Nagyjából hasonlít az előzőre, azon kívül, hogy kevésbé nevezhető sci-fi-nek.


Hányat láttál már ezekből?

Ha esetleg sokat ismersz belőlük, és tudsz hasonlókat, akkor ajánlhatnál nekem párat priviben.

2015. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#Harmadik kommentelo

Lattam mar beloluk a Gantz,No game no life,Steins Gate,Shiki,Fate Zero. Ezekre emlekszem, lehet, hogy a tobbit is lattam csak a cim/leiras alapjan nem ugrik be.


Sajnos en nem tudok tul sokat ajanlani, mivel emint megnezek egy animet es belekezdek egy masikbe az elozot mar el is felejtettem :/ Tulajdonkeppen mar annyi animet lattam, hogy nem tudok ra emlekezni xD

De eggyet azert tudok ajanlani, lehet, hogy lattad mer de a Fate zero nak par honapja kijott a folytatas Fate stay night neven. Eleg epic.

2015. jan. 16. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Én listát vezetek róluk, különben én se emlékeznék.
2015. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 N-E-C válasza:
Neon Genesis Evangelion és a sorozat megnézése után egyenest (vagy később) a The End of Evangelion film.Csináltak külön filmeket az elmúlt években,azokat is meglehet nézni.Puella Magi Madoka Magica vagy másképpen Mahou Shoujo Madoka Magica.Nem létezik,hogy ne láttad volna ezeket,csak azért írom le őket mert senki más nem említette meg.Amúgy mind a kettő seinen anime dekonstrukció:az előbbi a mecha műfajé az utóbbi a mágikus,varázslatos lány műfajé.Még a Wolf's Rain-t mondanám,ez is seinen.
2015. jan. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Petrovics Milán ***** válasza:

Van mit bepótolnom. De ajánlanám a Grisai no Kaitsut. Nem láttam a fentiek között, meglepő anime. Két nagyobb részre, évadra osztható. A srác célja, hogy 5 emberen segítsen a szó legtágabb fogalmában a második részben ez fordítva lesz. Kissé megdöbbentő. De vége az abszolút Happy End.


Ha láttad ezt a kommentet és ezt az animét akkor mindenképp mond el a véleményed.

2019. ápr. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!