Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mikortól lesz valaki animés?

Mikortól lesz valaki animés?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre: szerintetek mikortól lesz valaki animés, vagy akár otaku? Hány animét kell megnéznie? Ti hol húznátok meg a határt?

2014. dec. 29. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Úristen. Szerintem ha valaki szereti az animéket,akkor már annak mondható.
2014. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nagyonhülye válasza:
52%
Agyhalálnál
2014. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A felhasználó ***** válasza:
21%
Már maga ez az "animés" kifejezés kész röhely.
2014. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, nem szeretek határokat húzni ilyen szempontból, illetve nem szeretem az "animés" kifejezést sem, mivel az angol "weeaboo" szó jut róla eszembe, ami pont a végtelenül fanatikus animefanokat foglalja össze - aki csak animét néz, minden más szar neki, Japánban akar élni, mert nem hajlandó a rossz oldalait látni, tud három szót Japánul, de annyiból ki is merül a szókincse. Személyfüggő, hogy ki mit szeret inkább nézni: a nővérem odavan a Ghibli-animékért, de más anime nem izgatja fel, én nyitott vagyok a nyugati alkotásokra is, de inkább animéket nézek (bár abból is főleg a komolyabb fajtát mint a Monster), mert abban több olyan elemet látok, ami közel áll hozzám. Kinek a pap, kinek a papné, persze vannak olyan animék, amik kiérdemelték a kultstátuszt, de sem ezek megnézése, sem annak hiánya nem hiszem, hogy bárkit is egy másik csoportba emelne át. Ha neked a KuroBasu az alapmű, nekem meg az NGE, szívünk rajta, nem kell erőltetni a másikat, hogy mit nézzen és mit ne.
2014. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az hogy szereted az animéket az nem olyan. Pl: szereted a Bleacht, Narutot, Dragon Ballt stb. Amiket régen a tv-ben néztél azt én még nem nevezném annak. Mondjuk ha láttál több kategóriákból akkor igen (pl: néztél csomó shounent amik nem olyanok mint amik a tv-ben mentek (pl:hárem)) .

Otaku meg ne akarjál lenni mert elég negatív jelző. Azt jelenti, hogy egy beszűkűlt látású elfajzott rajongó vagy.

2014. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Firedoom ***** válasza:
100%

Lattal mar 4-5 animet

Tudod, hogy azok animek

Tervezed, hogy nézel meg

Szerintem kb ennyi

2014. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ez nem attól függ, hogy hány animét néztél meg. Persze ha ismered a Dragon Ballt és a Narutót, attól még nem leszel animés.


Akkor lesz valaki animés, mikor alapjában az animéket szereti. Nem kifejezetten a Bleachet vagy a Fairy Tailt, hanem általánosságban szereti őket. És még tudja is, hogy miért szereti őket. (Én például azért, mert mindegyikből lehet tanulni valamit.)


Persze ezt nehéz elmagyarázni. Nyugi, majd megérzed, mikor leszel animefüggő.

2014. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én animés-nek tartom magam. Aki pár animét szeret, de különösebben nem érdeklődik irántuk, nem animés. Általában ki is kérik maguknak. Az animés szerintem az aki szereti úgy általánosságban a műfajt (közepesen vagy nagyon), vannak animék amik a kedvencei, amik nagy hatással vannak rá, és folyamatosan (lassan, vagy gyorsan) bővül a témában a látó köre, mert érdeklődik a dolog iránt, utánuk olvas, keresi milyen animét nézhetne még meg stb. Ennek nyilván vannak fokozatai. Van akit sok minden más is érdekel, de ennek a ,,hobby-nak" is szentel néha időt, van aki azért bőven szentel nekik időt, de nem beszűkült a látó köre, nem fanatikusan isteníti a (kedvenc) animéit. És valóban vannak akik függő rajongók csak ezt látják, ráadásul minden más szar is. Sokszor ezek fiatal tinik, és kinövik.


Az Otaku szót azért érdemes jobban körbe járni. Az Otaku japán eredetű szó (japánok használják bizonyos személyekre),de japánban másképp is állnak hozzá az animékhez, mangákhoz, mint a minálunk. Nem vagyok szakértő a témában de japánban nem hiszem hogy van olyan hogy animés. Az anime, meg a manga a minden napok részei. Egy magyar ember meg teheti hogy sose vesz a kezébe mangát. Ha viszont azt mondanánk hogy egy japán sose látott még mangát az azzal egyenlő mintha sose fogtál volna még újságot vagy könyvet a kezedben. Maximum vannak akik több figyelmet szentelnek neki, akik cosplayeznek stb. Az Otaku akkor ehhez képest náluk egy valóban erős függőségben szenvedő egyént jelenthet.

2015. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!