Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Cosplayesek! Ti honnan szerzit...

Cosplayesek! Ti honnan szerzitek be a kellékeket?

Figyelt kérdés

Első cosplayemhez honnan szerezzen be a parókát, ruhát stb?

13/L



2014. nov. 26. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
parókát ebay vagy aliexpressről rendelem, a ruhát meg magamnak csinálom, ahogy a legtöbb kelléket, fegyvert/ékszert is.
2014. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz! A parókát/lencsét a netről rendelem, a legtöbb ruhát ill. kiegészítőt magam készítem, kivéve egy-két ritka esetet, amikor megvenni célszerűbb. :)


Fb-on van egyébként parókás csoport, ahol eladnak parókát, ill. segítenek a rendelésben, ha nem tudsz.

2014. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem első cosplayhez még nem muszáj parókában, kontaktlencsében gondolkozni, elvégre ilyesmire (szerintem) inkább akkor érdemes költeni, ha már ügyesebb vagy, több jelmez van a hátad mögött, és például con versenyre vagy fotózásra készülsz. Addig ajánlani tudom, hogy a saját hajad használd, de a festést jobb kerülni, brutálisan ki tudják szívni a haj eredeti színét és roncsolják is. Ehelyett inkább hajszínező spray, csatok, hajgumik, és egy rendkívül türelmes segítő is elég, aki megcsinálja a frizut neked. :)

Saját tapasztalatból kiindulva sokkal jobban jársz, ha elsőre nem a legbonyolultabb és összetettebb karaktert választod. Tehát a páncélokat és hasonlókat ajánlott hanyagolni. Ellenben jó ötletet jelentenek az iskolai egyenruhák, és egyszerűbb ruházatok. Mivel lány vagy, javasolni tudom a Vampire Knight, Diabolik Lovers (ha szereted a vámpírokat :D ) animéket, amikben igazán szép egyenruha van. :) De a Free! Gouja is jó ötlet. Az elsőben kb. vállig érő barna haj kell, a másodikhoz ugyanilyen hosszú szőke göndör, a harmadik pedig vörös. :)

A ruháknál ugyebár lehet komplett jelmezeket is rendelni, de szerintem ez szintén nem fontos első cosplayhez, továbbá ha te magad is részt veszel a készítésében, sokkal büszkébben fogod viselni. Az előbbi példáimhoz szoknya, ing, blézer az alap, mellé jönnek olyas részletek, mint mondjuk térdzokni, cipő, hajcsat, mellény, nyakkendő, nyaklánc, stb. Mivel gondolom te sem szeretnél nagyon sokat költeni rá, ajánlott több boltot is végigpásztázni, és ne feledd: ugyanolyat biztosan nem találsz. De ha ismersz mondjuk varrónőt, vagy jó a kézügyességed, akkor át tudsz alakítani egy ruhát. :) A térdzoknit, cipőt, hajcsatot akár egy kínaiban is beszerezheted, nem annyira drága, de a célnak megfelel. Fontos, hogy soha ne a legmárkásabb boltot és holmikat keresd meg, mert akkor már az első két ruhadarab is súlyos árakat jelenthet. Ehelyett érdemes nyitott szemmel kutatni, és keresni a legjobb lehetőségeket. Mondjuk a turkálók is jó ötletet jelentenek. Nem tudom, te hogyan állsz velük, de hidd el, kincsekre találhatsz, és emellett olcsóbban. Na meg ott van a saját szekrényed, sok hasznos holmi lapulhat az alján, de ha van nővéred, vagy a barátnődé szívesen segítene benne, akkor érdemes az ő ruháik közt is kutatni, hiszen például ballagási ruha, vagy hasonlók is fellelhetőek náluk.

Ezen az oldalon találhatsz elég jó kis kiegészítőket, többek közt a Vampire Knight-hoz is: www.sakurazaka.hu <-- Itt van postaköltség, de szerintem hasznos kis oldal, és 100%-ig megbízható. (Én már rendeltem innen.)

Nem tudom, a szüleid mennyire támogatják ezt, mennyire szívesen költenek ilyesmire. Viszont ha olyan cosplay karakterrel állsz eléjük, akinek egyszerűbb ruhája van, és hétköznapibb, akkor nyugodtan érvelhetsz azzal, hogy bár meg kell venni a ruhákat, de ezeket később is tudod hordani a mindennapokban, vagy az iskolai egyenruhás cosplayeket évzárón/évnyitón/hasonló eseményen is viselheted.

Előfordulhat, hogy úgy érzed, ilyen egyszerű, és "olcsó" cosplay nem lesz annyira mutatós, mint egy páncél mondjuk. Ez igaz, de egy egyszerű ruha is lehet gyönyörű, ha elég időt és erőt szánsz rá. Nem szabad kapkodni, fő a türelem. :) Meglátod, ha túl vagy az elsőn, jön a második, harmadik, és egyre inkább fejlődni fogsz, egyre merészebb vállalkozásaid lehetnek. Közben persze nem árt, ha mondjuk fejleszted a kézügyességed, például iskolai szakkörön, klubfoglalkozáson (pl. varrókör, festészet, rajzklub, de a színjátszó kör is segít, hiszen az ottani jelmezeket tanulmányozhatod, valamint a későbbiekben könnyebben állsz színpadra conos cosplayversenyen, vagy a bábkészítés, stb.), vagy otthon, önszorgalomból, esetleg leírások és videók alapján.


Remélem tudtam segíteni kicsit, egyébként én magam is kezdő cosplayes vagyok. :) Az első cosplayem alapján írtam meg neked a tapasztalataimat, mert azon én is sokat agyaltam, de rengeteg tapasztalatot nyújtott.


Sok sikert, majd ha tudsz, mindenképpen írj, hogy haladsz! :)

Ha valamilyen kérdésed van, nyugodtan fordulj hozzám, mert bár tényleg kezdő vagyok én is, szívesen segítek bármiben.

2015. febr. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam. >.<" Már elég régi a kérdésed, de remélem, még látni fogod a válaszom.
2015. febr. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!