Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyan kéne lelket adnom a...

Hogyan kéne lelket adnom a rajzaimnak?

Figyelt kérdés
Már évek óta próbálkozom tökéletesen lerajzolni karakteremet, de valahogy sehogy sem akar úgy kinézni, ahogy kéne neki... Az eddigi legjobb próbálkozásom, az volt, mikor nem konkrét vonalakkal, hanem inkább csak árnyékolva próbáltam ábrázolni. Szerintem a lélek, az ami hiányzik a "konkrét vonalas" rajzokból, de nem tudom... Hogyan kéne kontúros rajzokba lelket vinni?

2014. nov. 4. 23:28
 1/5 anonim válasza:
A rajz lelke a te lelked. A hibáival és kritikáival együtt is képesnek kell lenni elfogadni és szeretni, fejlődni is csak akkor tudsz, legalábbis ezek az én tapasztalataim. Nincs olyan, hogy tökéletes! Mivel ez a szó nem bír jelentéssel, hisz tökéletlenek alkották.
2014. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hm lelket ha nagyon beleadod a lelked akkor lesz benne én is szoktam néha rajzolgatni.Valahogy én látom az ő lelküket amit megrajzolok. :) A szemükben vagy épp az arcvonásukban.
2014. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A lelkét én is látom, csak épp nem olyan erős, mint amilyennek lennie kéne...

Az én Ren-em sokkal erősebb, szilárdabb lélekkel rendelkezik, mint amilyet én a rajzokból érzek/látok. Mégsem tudom, hogyan érzékeltessem ezt.

2014. nov. 5. 22:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem (Nem tudom hogy rajzolsz) az lehet a gond mint nálam. Az enyém: mű érzelmek az arcon (ahoz, hogy a természetesnek tűnjön a szem, szemöldök és száj kell), a tartás túl egyenes evvel is az érzelmeket lehet mutatni.

Ezek csak az én megfigyeléseim.

2014. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még ez a kérdés számodra. Egy régi mondás úgy tartja "A szem a lélek tükre".


Egy rajz attól lesz élethű, hogy élet van a szemben. Figyelj meg bármilyen rajzot, takard ki, kb. ugyan úgy fog kinézni mindegyik, mert a jól ismert szabályokra és arányokra épülnek. Ám, ha megcseréled és mindent kitakarsz csak a szemet hagyod meg a rajzokon (festményeken), akkor ahány rajz, annyi fajta szemet látsz majd.


Csak a szemmel ki lehet fejezni örömöt, bánatot, vágyat, félelmet, meglepettséget, haragot, szeretetet, megértést. Minden más amit köré rajzolsz csupán csak öltözteti ezt.


Ajánlom, hogy egy lapra csak ezt gyakorold, minél realisztikusabb szemet rajzolni. Én is ezt gyakorlom, mindig készítek szemekről rajzot, festményt, mert nem lehet megunni, mindig valami újat fedezek fel.


Egyik ilyen, hogy egy idő után, amikor ráérez a realisztikus szemábrázolásra az ember, akkor a megrajzolt szem a rajzoló (festő) lelki állapotát tükrözi vissza.

2015. márc. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!