Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Death Note vége? Valaki...

Death Note vége? Valaki összefoglalná?

Figyelt kérdés

Csak egy 'értelmezô összefoglalót' szeretnék kérni. Szóval, az animében Ryuk beírja Lightot, aki meghal, nem tudjuk mi történik vele ezután. (?) Misával van egy rész, ô most öngyilkos lesz?

A manga végét csak lopva olvastam a könyvesboltban, de ott Misáék siratják Kirát? Near lett az új L? (ezt már nem olvastam) Mi van a világgal Kira után?

Végül sehonnan sem tudjuk meg mi lett Lighttal a halála után? (mert nem halálisten lesz, azt tudom)


Mennyi alternatív ending van már... mindegy bocsánat a sok kérdésért. De egy ilyen összefoglalónak örülnék. :')



2014. jún. 20. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A mangában ez lett a vége:


Near igen, átvette L helyét Ő folytatja azt amit L elkezdett.

Misa és a többi fanatikus pedig tovább istenítik Kirát, ott Misa nem mint Light-ra emlékszik vissza, hanem most Kirára.

Light pedig meghal, sajnos nem tudjuk meg mi lesz vele, de Matsuda beszélgetéséből az derül ki, hogy a "nagyközönség" azt tudja csak hogy Kira "szünetet tart" vagy elment nyaralni hogyha fogalmazhatok így~

2014. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az animében azt mondta Ryuk, hogy ha egy halállistát használó ember meghal, akkor nem kerül sem a mennybe sem a pokolba és asszem igy a világ végéig ott ragad a szelleme az emberi világban (ez utóbbi nem biztos de nekem igy rémlik, mert már régen láttam) a mangát pedig nem olvastam :)
2014. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A mangában benne van, amikor ezt mondta Ryuk, akkor igazat mondott, de egyben szívatta is Lightot.

Mert senki sem kerül halála után a mennybe/pokolba, hanem az ürességbe (Nu) kerülnek.

2014. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm, értem mostmár. : )

Viszont kíváncsi lettem volna mi lesz amikor Light anyja vagy Misa megtudja, hogy Light meghalt.

2014. jún. 21. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Egy olyannak, aki csak az animét látta, kicsit zavaros lehet a vége.


Misa amint megtudta, hogy Light meghalt öngyilkos lett. Az animében, amikor megy a vonaton a végén, Ryuk-tól megtudja, és elmegy ahhoz az épülethez, ahol Light is meghalt (az animében), és leugrik a tetejéről.

Csak a mangában tudja meg Ryuktól, és csak az animében megy ahhoz az épülethez, ahol meghalt (lásd lejjebb), így a kettőt összemixelték.


A mangában kicsit más volt a vége. Light ott helyben meghal a raktár, vagy nem is tudom, milyen épületben (szóval Mikami nem tépi ki az ujját, Light nem menekül el, meg semmi), bár szintén Ryuk öli meg, ebben a verzióban Light is tudja, hogy miatta halt meg. Könyörgött is neki, hogy törölje ki, kérte, hogy hagyja abba a viccelődést, álljon le stb.


És ahogy egy előttem kommentelő mondta, Ryuk-tól azt is megtudtuk, hogy egy ember se kerül se pokolba, se mennybe, mert nem léteznek. Azt nem mondta, hova kerülnek a halott emberek, de ez nem zárja ki, hogy halálistenek lesznek a másvilágon.


Az anyja meg valószínűleg úgy viselkedett, mint minden más anya, ha egy gyereke meghal. Nem tudta, hogy Kira volt.


Near átvette L helyét, a világ pedig visszaállt a 'Kira-előtti' kerékvágásba.



(Szeretném megjegyezni, hogy évekkel ezelőtt néztem az animét, a mangát pedig még annál is régebben olvastam, szóval lehet, hogy egy-egy információ téves, vagy el-elírtam dolgokat. Hogy biztosra menj, javaslom olvasd el a manga pár fejezetes végjátékát. Online is lehet, ha tudsz angolul:

[link] )


Remélem tudtam segíteni. :)

2014. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igazán köszönöm! Sokat segítettél ezzel! : )
2014. jún. 21. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2014. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is most hogy újra nézem az animét elgondolgodtam ezen hogy mi is lesz akkor vele ha nem kerül se a pokolba se a mennybe akkor lehetséges hogy halálisten lesz belőle tényleg
2019. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!