Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudtok mondani cyberpunk animét?

Tudtok mondani cyberpunk animét?

Figyelt kérdés
Az alapokon (ghost in the shell) mér túl vagyok. Hasonló kaliberű aminét szeretnék nézni. Tudtok mondani jókat?

2014. máj. 14. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Akira
2014. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Akira tényleg zseniális, bár nagyon alap, gondolom már megvolt. :) A Ghost in the Shell: Innocence (a második rész) ha még nem volt meg, ajánlom, szerintem nem fog annyira bejönni, mint az első, de grafikában bizony felülmúlja.


Igazi gyöngyszem a Serial Experiments: Lain (ez kicsit más megközelítésből megy rá a témára, jóval inkább a filózós, nem kifejezetten akciódús). Nekem nagyon nagy kedvencem még az Ergo Proxy, bár az technikailag inkább már post-cyberpunk, de ha a cyberpunk bejön, nagyon esélyes, hogy ez is be fog. Ott van még a Texhnolyze is, nekem kicsit nyögvenyelős a közepe felé, de összességében jó. Az Appleseed is elég híres CP anime, vagy ott az Animatrix is, az is pofás darab. :)


Valamint ajánlanék egy videóklipet is, kifejezetten a számhoz készült eredeti anime videó, ugyan rövidke, de nagyon hangulatos: Ken Ishii: Extra http://www.youtube.com/watch?v=t6maVVFs0As

2014. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Cowboy Bepop

Appleseed

Wonderful days


illetve: Neuromancer, ha minden jol megy, hamarosan kijon a film, addig meg ott a konyv (magyarul: Neurománc)

2014. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hintalow ***** válasza:

A teljesség igénye nélkül:

- Angel Cop

- Appleseed (már írták többen, van belőle 4 film, de inkább post apo/némi cyberpunk elemmel.

- Armitage III és Armitage Dual Matrix (kedvenceim)

- Bubblegum Crisis (cyberpunk alapvetés jó zenékkel)

- Cyber City Oedo 808 (régi de szintén pure cyberpunk)

- Ergo Proxy (már írták, inkább poszt apo)

- Genocyber (erős gore, csak óvatosan)

- Battle Angel Alita

- Ghost in the Shell (sorozat, filmek)

- Parasite Dolls (szintén pure cyberpunk)

- Silent Mobius (elég erős cyberpunk körítés+mágia, démonok)

- Vexille


A cyberpunkra érvényes, hogy ha tényleg műfajbeli darabokat akarsz, akkor a 90' évekből kell keresgélni.

2014. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! igen, cyberpunk jobban tetszik mint az újabbak (ezt most csak így nagy általánosságban)de más műfajt is megnézek. Lesz egy darabig mit néznem :)
2014. máj. 19. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!