Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Sailor moon anime sokkal...

A Sailor moon anime sokkal komolyabb mű mint azt gondoltam volna 15 éve?

Figyelt kérdés
Nehéz volt visszaemlékeznem,de aztán eszembe jutott miért nem emlékszek régről erre az animére.Akkor voltam 11-12 éves.Unalmasnak és gyakran gyerekesnek láttam akkor,érdekes hogy most felnőttként ezt már csak egész kicsike mértékben érzem,főleg ahogy haladunk a műben előre.Megvannak a maga érték közlései a néző felé,a szeretet,a félelem legyőzése,a világ jobb hellyé alakítása halálos áldozatok nélkül.Két hónapja kezdtem el nézni magyar szinkronosan,most tartok a 123.résznél!Az anime képi világa ugyan egyre inkább elavultá(művészileg soha) válik minél később nézzük meg,de a befektetett hozzáértés örökké értékessé teszi.Bele gondolok 1992-1997-ig sugározták Japánban,az már olyan nagyon régen volt,de mégis ha egyszer valaha lesz gyerekem megmutatnám számára az összes részt,nem csak ebből,sok egyéb más régi műsorból hogy tanuljon valami magasabb rendű dolgot is ami a legmodernebb műsorokból hiányoznak.Örülök hogy rátaláltam és feltöltődhetek miatta.

2014. márc. 20. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Japánban nem véletlenül volt anno korhatáros. Csak itt addig láttak akkoriban, hogy rajzolt, akkor az mese és gyerekeknek van.

Amúgy egynek elmegy, megvan a maga mondanivalója, de én gyerekként jobban értékeltem, felnőtt fejjel már nem kötött le eléggé, vannak sokkal jobb animék szvsz. Persze ettől még jó anime, és az alapsztori tényleg nagyon erős, csak a sablon szörnyharcok, szuper effektek, fél órás átváltozások miatt már csak a röhögéstől sírtam rajta általában. :D

A magyar szinkron viszont végképp tönkreteszi. Halál rossz, gagyi, nevetséges, és tele van félrefordításokkal. Én nem bírtam. Szerintem végig megvan magyar feliratos verzióban is, érdemesebb úgy nézni, japán szinkronnal. Az angol szinkront sem ajánlom, az is tragikusan rossz sajnos.

(Egyébként vannak most is normális és tartalmas műsorok, MLP friendship is magic pl. Elég modern ahhoz, hogy élvezzék a gyerekek, de nem csak a hülyeség megy benne, van tanulság meg az összes klasszikus kellék. Sajnos hiába akarsz velük régi, jó meséket nézetni, nem köti le őket sokszor, meg nem nézik a barátaik, ha nem nézi a mostaniakat, akkor cikizik miatta... nem egyszerű okosnak lenni. :D)

Jó szórakozást hozzá! Esetleg keresd vissza a többi régi retro animét, amit adtak, a legtöbb elég jó, ha más nem, a nosztalgia miatt. :)

2014. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is nagyon ajánlom, hogy ne a magyar szinkronnal nézd, szerintem a létező legrosszabb anime szinkron lehet hozzá. Szinkronban a német volt hozzá elég jó, én azzal ismertem meg.

De most már rengeteg helyen elérhető a magyar felirat, hogy eredetiben lehessen nézni. Csak hogy példát mondjak, a 3 movie-ját azt talán nem is szinkronizálták le magyarra (merem remélni XD), de pl. az animeweb.hu oldalon fent van mind a három, igaz hogy ebből kettő még viszonylag régi készítésű avi.

A mangára is érdemes egy pillantást vetni. Állítólag egyébként csinálnak új sorozatot a Sailor Moonból a 20. éves jubileumára, egy újragondolt változatot, hát nem tudom, az milyen lesz, de jó lenne, ha már túljutnának az ígérgetésen és lenne is belőle valami.

2014. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom neked ez nem a te hibád, akár hogy Japánban korhatárosnak jött a MANGÁJA alapján kb egy olyan "kegyetlen" mahou shoujo animét kellett volna készíteniük mint a Madoka Magica. Én örülök hogy jön a Remake újra lehet nézni amit régen láttam, remélhetőleg picit komolyabb köntösben. :D
2014. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen tényleg jó és nagyon sok ösztönző mondani valót ad

Hol találom meg végig magyar felirattal? Csak első évadhoz találtam.

Illetve szinkronos ha van plíz küldjetek püt.?

2014. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!