Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek meg lehet tanulni?

Szerintetek meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Szerintetek a manga rajzolást meg lehet tanulni vagy tehetség kell hozzá?

2013. nov. 10. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Kemény munkával meg lehet tanulni még azoknak is, akiknek nincs tehetségük a rajzoláshoz. Én teljesen a nulláról kezdtem el, és olyan 5 év alatt fejlődtem arra a szintre, hogy már nem kell szégyellnem a rajzaimat. Érzelmileg kissé nehéz a dolog, amikor az ember órákon görcsöl egy vázlat felett, majd a papírt darabokra tépve a kukába dobja, aztán felkiált, hogy soha többet nem akar rajzolni, de másnap újra neki áll, de a papír újra a kukában végzi.

Kitartás kell hozzá. Nagyon sok, és akkor bárki megtanulhatja. :)

2013. nov. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én mindig tehetséges rajzoló voltam, egészen kis korom óta ezért a manga rajzolás nem jelentett soha gondot. Viszont amivel most próbálkozom az már nehezebb a manga rajzolásnál legalàbbis nekem: a sajàt karakter készítése. Kitalálom a haja formàját, színét, öltözetèt, szemilyéség, egyszóval mindent és a végén tudod mi lesz belôl? :/ egy nagy sz*r >< a fejjel nincs gondom, csak annyi hogy semésebb alkatú fiúkat is alig tudok rajzolni. Ràjöttem arra is hpgy testet nem tudok rajzolni....ezt léne megtanulnom, meg az.ujjakat :"D Keményen kell nekem is dolgoznom hogy elérjem a célom, tegnap fel alartam hagyni a rajzolással is...de az egyik baràtnôm meg fenyegetett hogy akkor ô is >.> Így hât próbálkozom
2013. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a 2 összefügg, aki tehetséges, annak kevesebb gyakorlás és idő kell,

de míg aki nem tehetséges annak nagyon sok gyakorlás és idő kell, sajnos sok nem tehetséges (akik ma már szépen rajzolnak azt...) csak embereket vagy arcokat rajzol, de a többiben gagyi szinten vannak, mert az megy nekik a legjobban, és így mást nem is akarnak rajzolni, pl.: (youtube) Sophie-chan

nagyon szépen rajzol ARCOKAT,de volt egy összefoglaló videoja, amiben 9 év fejlődését mutatta be, nagyon sokat gyakorolt, de kizárólag arcokat rajzolt, és a többit elhanyagolta, így az arcrajzolása GYÖNYÖRŰ és hibátlan lett (festés terén is) de a többi... tehát ha az ember gyengébb képességű, akkor oda kell figyelnie arra, hogy MINDENT tanuljon, pl beosztja magának,pl hogy:

ezen a héten most testet fogok rajzolni

ezen a héten házat fogok rajzolni

a másik héten ruhát fogok rajzolni


a tehetségeseknek más, mivel ŐK nem tehetségesek, csak automatizálják az agyukat, hogy mikor melyik agy félteket használják, (jobb agyféltekes rajzolás c. könyvből lehet megtanulni) magyarán MINDEN ember megtud tanulni szépen rajzolni BÁRMIT, csak nem mindegy, hogy hogy tanulja!

2013. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy azt mondják hogy a rajzolásban tehetséges vagyok,de ez a manga stílus valamiért nem akar összejönni!Azért köszi mindenkinek! (természetesen mindenki zöld kezet kapott)
2013. nov. 10. 19:55
 5/6 A kérdező kommentje:
tudnátok esetleg olyan oldalt,vagy videót linkelni ami nektek is segített a rajzolásban?
2013. nov. 10. 21:15
 6/6 anonim válasza:
Szerintem mindkettő kell hozzá. Teljesen tehetségtelenül az embernek baromi nehéz dolga van, emellett pedig egy tehetséges embernek is ugyanúgy rengeteg dilemmája, problémája akadhat és az egyik legfontosabb dolog tehetséggel vagy anélkül is, az a szorgalom, kitartás, elszántság, amik baromi jól hangzanak leírva de tűzön vízen át kitartani amellett amit szeretsz, akkor is ha mindenki próbálja elhitetni hogy haszontalan az egész, na ehhez is külön lelkierő kell és könnyebb beszélni róla mint véghez vinni: D Én azt mondom sok sikert hozzá, hobbiként is megéri belevágni a legtöbb dologba, az embernek szüksége van ilyesmire.
2013. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!