Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az Inuyasha meddig van leszink...

Kameko-san kérdése:

Az Inuyasha meddig van leszinkronizálva? Mármint melyik az utolsó szinkronos rész?

Figyelt kérdés
Csak a szinkronos részek végéig láttam, most meg akarom nézni a többit is , de nem tudom hányadik rész következik. ><

2013. aug. 30. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A 113. az utolsó szinkronos Inuyasha epizód.
2013. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz! :)
2013. aug. 30. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze valójában végig le van szinkronizálva, csak az utolsó pár tucat részt nem adták ki magyarul.
2013. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy-hogy? Még a neten nem láttam sose. Tényleg le van az egész?
2013. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
igen,az összes megvan,csak mire véget érhetett az anime,kivonták a forgalomból. neten meg azért nem találod,mert így senki sem tudta letölteni. egyébként én is nagyon szerettem. amikor még kicsi voltam szívesen néztem a nővéremmel és a bátyámmal.
2013. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én most is nézem. Anyukámmal. :D 16 vagyok. :D
2013. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos amikor még az RTL adta, gondok adódtak vagy a vetítési jogok vagy a korhatár besorolás körül, ezért beszüntették a sorozatot, és a maradék részt nem adták ki, hiába volt leszinkronizálva.


Azóta sok petíció meg egyéb ténykedés indult, hogy valahogy kierőszakolják az RTL-től a szinkront (ha egyáltalán az övék még, nem tudom), de ők tojnak az egészre, és más csatornák sem hajlottak afelé, hogy leadják a sorozatot.

2013. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16. De jó fej anyukád van :) Enyém csak kinevet, hogy "mesét" nézek ilyen idősen.
2013. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
:D Még nem mertem egyedül aludni, de már együtt néztük. :D
2013. aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eléggé régi téma, de reagálok. 2007-ben az egyik szinkronszínésznő bejelentette, hogy befejezték a sorozat szinkronizálását és készítik a mozifilmeket. Az RTL egyre nagyobb cenzúrával vetítette a sorozatot, mert valójában 16-os korhatár lett volna szükséges. Többször szankcionálta emiatt az ORTT, annak idején először 2005-ben az 1-9 közötti epizódokba is belekötött, és már onnan indult a probléma. Viszont a 3. forgalmazói szezon árusítója olyan különleges kitételt szabott, hogy az RTL-nél kell előbb véget érnie. Sajnos az RTL a 103. rész miatt is kapott büntetést és ezt követően a 113. rész levetítése után végleg abbahagyta a vetítést. Voltak rajongói telefonálások és bennfentesek is előbukkantak az interneten. Állítólag az RTL visszadobta a jogot, de hajlandó lett volna átadni a szinkronanyagot. Az is szóba került, hogy 120. rész felett néhány részt vágatlanul 18-asba lehetett volna sorolni és így az RTL nem tudta kellőképpen megvágni. Éjszakai vetítésben pedig egyáltalán nem hitt. Elvileg további ügymenetben nem az RTL volt a rosszfiú és konkrétan felajánlotta a szinkront. Az Animaxot a vezetői akkor már elindították egy lejtőn és a rajongók szemébe mismásoltak a válaszokkal. Az Animax nem volt hajlandó már átvenni és szépen csődbe is vitte magát. Így InuYasha szinkronanyaga azóta is porosodik az RTL-nél és jelenleg még a Viasat sem hajlandó a DBZ után ezt megmenteni.


Mindemellett egyébként az A+ és az Animax nem a magyarokhoz tartozott. De példának okáért külföldön sem tartoznak sokkal jobb elbírálás alá az animék, mert InuYasha esetében szankciót alkalmaztak nappali vetítésre a németek és a britek is. Az RTL vágási mintája alapból a németektől származik a 104. részig, majd a 106. résztől az RTL készítette. Amikor az AXN Sci-Fi elkezdte hétvégi délelőttönként vetíteni, a brit Ofcom szankciót alkalmazott, majd az AXN áttette InuYashá-t éjszakára. Nem arról van szó, hogy a mi országunk milyen kegyetlen.

2021. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!